%164 Fırlayan Altcoin’de Yükselişin Devamı Bekleniyor

Önde gelen bir kripto analitik firması, popüler altcoin Fantom’da (FTM) rallinin devam edeceğini iddia ediyor.

Akıllı sözleşme platformu Fantom (FTM), 2023’ün başından bu yana %164’ün üzerinde kayda değer bir artış yaşadı. Bu yükseliş dikkatlerin Fantom’a  yönelmesine neden oldu. Santiment, FTM’nin kısa vadeli güçten daha fazlasına sahip olduğunu öne sürüyor. Analitik firmasına göre altcoin uzun vadede büyük bir potansiyele sahip:

“2023’ün başında Fantom’a yöneldiyseniz, portföyünüz size kesinlikle minnettar olmuştur. Yıl içinde şu ana kadar %164 artış gösteren coin’de uykuda olan coin hareketi ve yükselen balina işlemleri, uzun vadeli iyi işaretler.”

Bu tahmin Twitter üzerinden paylaşıldı. Analitik şirketi, daha sonra Santiment Insights blogunda altcoin tahminini detaylandırdı. Firmaya göre, “Mean Dollar Invested Age” (MDIA) adı verilen bir ölçümde FTM sahipleri için daha olumlu haberler buluyor.

Söz konusu gösterge, satın alma fiyatına göre ‘ağırlıkladırılmış tüm coin’lerin ortalama yaşı olarak’ tanımlanan bir veriyi temsil etmektedir. Biraz karmaşık bir matematiksel formüle sahip olsa da söz konusu gösterge herhangi bir coin’e yatırılan dolarların ortalama zaman aralığı (veya yaşını) temsil etmektedir. Bir varlığın ortalama dolar yatırım yaşı düşmeye başlarsa, yakın gelecekte bir fiyat artışının büyük olasılıkla olacağı yorumu yapılır. Santiment FTM için şöyle bir değerlendirmede bulundu:

“Bu rallinin hala bazı yükseliş hareketleri olduğuna dair bir başka harika işaret de, Fantom için ortalama yatırım yaşını ölçen MDIA’nın Ocak ayının ikinci yarısında önemli ölçüde daha düşük olması. Bu, atıl kripto paraların sağlıklı bir hızla bu fiyat artışına doğru ilerlediğinin harika bir işareti.”

Santiment, kısa ve orta vadeli bir geri çekilmenin mümkün olabileceğini de ekliyor, ancak FTM’nin devasa 2023 rallisi daha yeni başlıyor olabilir.

“Ancak uzun vadeli bir bakış açısıyla, özellikle son birkaç haftadır büyük miktardaki hareketsiz kripto para hareketi nedeniyle, bunun coin için güzel bir yıl olabileceğinin bazı olumlu yönlerini görüyoruz.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.