Şubat 3, 2023

%37 Fırlayabilir: Deneyimli Analistten Meme Coin Tahmini Geldi!

Deneyimli trader @ali_charts güncel bir paylaşımda popüler meme coin Shiba Inu için bir tahminde bulundu. Trader’ın son analizine göre Shiba Inu (SHIB), 0.000017 dolar fiyat bölgesine kadar çıkabilir.

Trader bu tahmini yaparken, teknik analizlerde sıklıkla karşılaşılan flama (pennant) formasyonundan yararlanıyor. Trader’a göre meme coin 18 Ocak’ta 0.00001294 dolara ulaştığı zaman oluşan bir boğa flamasından çıkmak için hazırlanıyor.

“Shiba Inu bir boğa flamasından (bull pennant) çıkıyor gibi görünüyor. SHIB 0.011 doların üzerinde işlem yapmaya devam ederse, 0.017 dolara doğru gidebilir.”

Fakat görüldüğü üzere deneyimli analist, bu yükseliş tahmininin yalnızca varlığın 0.000011 dolar fiyat seviyesinin üzerinde sabit kalabilmesi durumunda gerçekleşeceğini düşünüyor. Shiba Inu’nun (SHIB) bu kritik seviyenin altına en son 19 Ocak’ta düştüğünü belirtmekte fayda var.

Bir varlık zirveye çıktığında ancak daha sonra dar bir aralıkta yanlara doğru hareket etmeye başladığında bir boğa flaması modeli oluşur. Söz konusu modelde de konsolidasyon öncesi sert fiyat hareketi “direk” olarak kabul edilir. Konsolidasyon sürecinin ardından fiyatta görülmesi beklenen sert hareketin de bu direk yüksekliğinde olacağı düşünülür. Trader’ın paylaştığı grafikte meme coin için de direk uzunluğu görülebilir.

Bunların yanında, daha geniş pazarda hakim hale gelen mevcut düşüş atmosferini de göz ardı etmemek gerek. Meme coin bu düşüşten hali hazırda etkilenmemiş görünüyor, ancak bu etkilenmeyeceği anlamına gelmiyor.

Shiba Inu’nun (SHIB) düşüş durumunda ilk önemli destek seviyesi şu anda 0.00001154 dolarda bulunuyor. İlk destek seviyesi kırılırsa, 0.00001127 dolar diğer destek olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviye de, 0.000011 doların üzerindeki son savunma hattı olarak hizmet ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?