Ocak 31, 2023

%215 Fırladı: Bu Altcoin Yükselişiyle Piyasaya Meydan Okuyor!

Oyun endüstrisinde devrim yaratmak için tasarlanmış bir protokol olan HyperChainX (HYPER), bugün büyük bir fiyat artışı kaydetti. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, altcoin bugün piyasaya yükselişiyle öncülük ediyor ve basın zamanında %215 artışla 0.006851 dolar seviyesinde işlem görüyor.  

HYPER esasında yüksek volatilitesiyle bilinen bir altcoin, bu yüzden yükselişi çok şaşırtıcı değil. Bu ayın başlarında, altcoin %115’in üzerinde değer kazandı, bu HYPER’in uzun süre sonra yaptığı önemli bir çıkıştı. Öte yandan son yükselişinin sıradan bir yükseliş olmadığını da belirtmekte fayda var, çünkü altcoin yaklaşık 19 saat önce bu yükselişle tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.007256 dolara ulaştı. Piyasada genel belirsizlik devam ederken bir kripto paranın rekor kırması kayda değer bir gelişme.

Bunların yanında HYPER büyümesini destekleyecek herhangi bir gelişme yaşanmadı; ekip tarafından bir güncelleme payalaşılması ya da farklı platformlardan destek gelmedi. Dolayısıyla mevcut yükseliş tamamen FOMO (Fear of Missing Out) tarafından destekleniyor diyebiliriz.

Bitcoin’den ayrışan altcoin’ler

Kripto piyasaları büyük bir fiyat düzeltmesinden geçiyor. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre piyasayı hareket ettiren lider kripto Bitcoin (BTC) %1.41 düşüşle 22.901 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bununla birlikte Bitcoin’in fiyat hareketine rağmen, kendi yükseliş yollarını çizmek için düşüş eğiliminden ayrılan bir dizi altcoin var. Bunlar arasında en dikkat çeken HyperChainX olsa da, Binance Coin (BNB), Dogecoin (DOGE) ve Litecoin (LTC) gibi kripto paralar da şu anda yükseliş kaydediyor.

Son olarak ilk 100 kripto paranın çoğunluğu geçen aya kıyasla hala yeşil renkte işlem gördüğünden, birçok analist bu mevcut düşüşün sağlıklı bir düzeltme olduğu konusunda iyimser kalmayı tercih ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?