Ağustos 8, 2022

%150 Fırladı: Bu Altcoin Kritik Gelişmeler Sonrası Patlama Yaşadı!


Bitcoin alternatifi olan projenin çeşitli güncellemeleri ve iyileştirmeleri açıklamasının ardından, az bilinen bir kripto para birimi, büyük bir fiyat rallisi yaşayarak aniden piyasaların geri kalanını geride bıraktı.

Decred (DCR), uzun vadeli bir değer deposu olarak Bitcoin (BTC) ile rekabet etmek üzere tasarlanmış, topluluk ve güvenlik odaklı bir dijital para birimidir.

Decred’in 2016’da yayınlanan teknik incelemesi, altcoin projesinin güçlü kişilerin veya merkezi planlama komitelerinin projenin gelişimi üzerinde gereğinden fazla etkide bulunmasını önlemek için tasarlandığını iddia ediyor.

Decred’in blok zinciri, hem Proof of Work hem de Proof of Stake fikir birliği modellerini birleştirir ve madencilere, Proof of Stake seçmenlerine ve fon geliştirmeye blok ödüllerinin yüzdelerini tahsis eder.

decred

Bitcoin alternatifi proje, Decred ilkelerini, blok zinciri yönetimini ve proje yönetimini özetleyen kendi anayasasına da sahiptir.

Decred’in proje lideri Jake Yocom-Piatt, yakın zamanda Twitter’da yaptığı bir paylaşımda projenin web sitesini ve mesajlaşma sistemini değiştirmek için yeni bir topluluk önerisi sunduğunu açıkladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, projenin duyurusu ile Decred’in fiyat hareketi arasında bir bağlantı olup olmadığı tam olarak belli olmasa da, DCR, Yocom-Piatt’ın tweet’inden hemen sonra fiyatta patlama yaşadı.

DCR birkaç saat içinde 27,42 dolar seviyesinden 70,45 doların üzerine çıkarak yüzde 156’nın üzerinde kazanç sağladı.

Bu yükselişin ardından DCR, 37,60 dolar işaretine kadar geri çekildi ve yazım sırasında haftada yaklaşık yüzde 40’ın üzerinde bir oranda artışla işlem görüyor. Kısa vadede büyük yükselişe geçen DCR, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 247 doların ise hala yaklaşık yüzde 84 aşağısında işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?