Finansman Direktörü William Hinman, ABD SEC’den Ayrılıyor!

ABD Güvenlik Borsa Komisyonu’nun Şirket Finansmanı Bölümü Direktörü William (Bill) Hinman; ajansın bugün yayınlanan duyurusuna göre bu yıl sonlarına doğru SEC’den ayrılmaya karar verdi.

2017 yılında SEC’e katılan Hinman, şimdiye kadar SEC’in dijital varlıklarla, ilk madeni para teklifi (ICO) ile ilgili erken çalışmalarını yönetti. Aynı zamanda kripto para birimlerin menkul kıymet olarak nitelendirip nitelendirilmediğine dair değerlendirmelere katkıda bulundu. O yıllarda, kripto para birimleri ortaya çıkmıştı. Ve bu durum bir varlığın düzenlenmiş bir güvenlik olduğunu kanıtlamak için “Howey” testinin popülerleşmesine sebep olan yoğun bir inceleme ve düzenleme dönemine neden olmuştu.

Bu bağlamda 2018 ortalarında Hinman Ether’in menkul kıymet olmadığını duyurmuş ve şu cümleleri söylemişti:

“Ether’in mevcut durumu, Ethereum ağı ve merkezi olmayan yapısı hakkındaki anlayışıma göre, mevcut Ether teklifleri ve satışları menkul kıymet işlemleri değildir. Ve Bitcoin’de olduğu gibi, federal menkul kıymetler yasalarının ifşa rejimini Ether’deki mevcut işlemlere uygulamak çok az değer katacak gibi görünüyor.”

Hinman ve SEC Bağlantısı

Hinman bir diğer yandan SEC’in 2018 yılında İnovasyon ve Finansal Teknoloji Stratejik Merkezi’nin yasalarına ilişkin kaynakları olan FinHub’ın lansmanını denetledi.

Aynı zamanda farklı bir gönderide SEC Başkanı Jay Clayton; Hinman’ın başkana, kriptonun ortaya çıkması, siber güvenlik risklerinin ve olayların açıklanması gibi konularda tavsiyelerde bulunduğunu dile getirdi.

Hinman’ın SEC’den ayrılmasının ardından; Corp Fin’in şu anki Müdür Yardımcısı Shelley Parratt, Şirket Finansmanı Bölümü’nün ‘’Vekili’’ olarak görev alacak.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.