Finansal Hizmetler Devi American Express Kripto Pazarına Girdi

Finansal hizmetler devi American Express, kripto ticaret platformu FalconX’e bir yatırım yaptığını paylaştı.

ABD’nin en büyük finans şirketlerinden biri olan American Express, kurumsal bir kripto ticaret platformu FalconX’e yaptığı son yatırım ile kripto para piyasasına hızlı bir giriş yaptı. American Express Ventures, yatırımın gerçek boyutunu belirtmedi.

FalconX tarafından paylaşılan resmi basın açıklamasına göre American Express, son ortaklık ile dijital varlıklarla ilgili hizmetler sunmak için büyük bir fırsatı keşfetmeyi planlıyor.

FalconX, kurumsal yatırımcılara odaklanmış bir dijital varlık ticaret platformu olarak öne çıkıyor. 1850’de kurulan American Express’in mevcut piyasa değeri de şu anda 95 milyar dolar civarında.

Finans firması yakın zamanda dijital varlıklara yönelik artan talebi karşılama çabalarını artırdı. FalconX’e yapılan son yatırım, her geçen gün gelişen kripto piyasasının benimsenmesine yönelik büyük bir adım oldu.

American Express Ventures Global Başkanı Harshul Sanghi yatırımla ilgili şunları söyledi:

“falconx, tek bir yerde keşif ve fiyatlandırma sağlayan bir platform aracılığıyla git gide karmaşıklaşan dijital varlık alanına basitlik getirmeye yardımcı oluyor.”

Sanghi, ek olarak bu tarz girişimlere yatırım yapmaya değer verdiklerini belirti. Finansal hizmetler devi, dijital varlık alanında yeniliği teşvik etmeye devam eden FalconX’i destekledikleri için de memnuniyet duyduklarını belirtti.

American Express’in son yatırımına ek olarak FalconX, kurumsal müşterilerde ve gelirde büyük bir artış olduğunu dile getirdi. Şirket, yatırım yöneticilerinin kripto para birimlerini geleneksel varlıklara karşı enflasyonist bir koruma olarak ele aldığını belirtti.

Aynı zamanda FalconX bu yılın başlarında, kripto ticaret hizmetlerini büyütmek için farklı girişimlerden yaklaşık 17 milyon dolar topladı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.