Şubat 15, 2020

Finansal Danışmanların, Kripto Paralara Olan İlgisi Artıyor!

Kripto para birimi endeksi ve beta fon sağlayıcısı BitWise kısa süre önce finansal danışmanların dijital varlıklara nasıl baktığına dair bir rapor yayınladı. Konuyla ilgili çok sayıda bilgi kaynağıyla ortaklık yapan şirket, kripto para birimlerinin danışmanlar ve müşterileri için daha çekici hale geldiği sonucuna vardı.

BitWise ve ETF Trendleri, raporu 415 ABD merkezli finansal danışman ile çalışarak ortaya koydu. Makale, kendilerinin ve müşterilerinin kripto para birimleri hakkında ne düşündüklerini anlamak amacıyla oluşturuldu.

Tüm finansal danışmanların %76’sı, 2019 yılında müşterilerden kripto para birimleri hakkında sorular aldıklarını söyledi. Buradan kripto para birimlerine karşı ilgi var sonucu çıkarılabilir.

Ayrıca, danışmanların %35’i müşterilerinin bir kısmının veya tamamının danışmanlık ilişkilerinin dışında dijital varlıklara yatırım yaptığını düşünüyor. Bir diğer %37’si emin olmadıklarını söyledi. Geriye kalan danışmanlar ise, müşterilerinin şu anda herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadığından emin.

Artan ilgiye rağmen, tüm finansal danışmanların sadece %6’sı dijital portföylerini müşterilerinin portföylerine tahsis etmiş. Bunun ana nedenleri, düzenleyiciler kaynaklı endişeler ve fiyatlardaki yüksek hareketlilik.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?