Eylül 20, 2023

Finans Yazarından Kripto Önerisi: “Sahte Paraları Bırakın ve Buna Bakın!”


Ünlü yazar Robert Kiyosaki, geçtiğimiz günlerde altın, gümüş ve Bitcoin ‘in (BTC) geleceğine ilişkin tahminlerini paylaştı. Kiyosaki, kripto yatırımcılarına gelecekteki fiyatları speküle etmek yerine, bu varlıklardan ne kadarına sahip olduklarına odaklanmalarını tavsiye ediyor. Yazara göre asıl detay, bu varlıkların 2025 yılında ne kadar değerli olacağı değil, bugün bunlardan kaç tanesine sahip olduğunuz olacak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Robert Kiyosaki BTC, altın ve gümüşün şu an ‘kelepir’ olduğuna inanıyor. Yazar, bu varlıkların mevcut ekonomik şartlar da göz önüne alındığında gerçekten uygun olduğuna inanıyor.

Amerika’nın mali açıdan istikrarsız olduğuna dikkat çeken Kiyosaki, insanları hisse senedi, tahvil ve emlak gibi diğer piyasalar çökmeden önce altın, gümüş ve Bitcoin’e (GSBC) yatırım yapmaya çağırıyor.

İlgili bir raporda Kiyosaki, kriptonun gelecek olduğunu ilan etti ve fiat para birimlerini “sahte para” olarak nitelendirerek eleştirdi. Tanınmış yatırımcı, geleneksel paranın çıkış yolunda olduğuna ve dijital para birimlerinin liderliği ele geçirmesine izin verdiğine inanıyor.

Bitcoin (BTC) uzun süreli durgunluğundan kurtuluyor ve Bitcoin fiyatı şu anda 27,190 dolardan işlem görerek son 24 saatte %1.23’lük bir artış kaydetti. Bu son artış, aylardır ilk kez “aşırı korku “dan “nötr” bir duruşa geçerek 47 puan alan ünlü Korku ve Açgözlülük Endeksini de harekete geçirdi. Bu hareket, çeşitli piyasa temellerinden etkilenen hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların değişen algılarını vurgulamaktadır.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?