Mart 20, 2024

Finans Uzmanlarından Terra Classic Fiyat Tahmini: Yatırımcıları 2024’ün Sonlarında Neler Bekliyor?

Olağanüstü bir yükseliş döneminin ardından beklenen düzeltmenin ardından kripto para piyasasında işler daha parlak görünmeye başlarken, Terra Classic (LUNC) daha geniş bir duyarlılığa ayak uyduruyor ve finans uzmanları 2024 sonu için LUNC fiyat tahminine ilişkin görüşlerini paylaştı.

Gerçekten de Terra Classic, bu yılın başından beri 1 Ocak’tan bu yana %4 oranında düşüş gösteren negatif trendi tersine çevirmeye çalışırken, son 24 saat içinde fiyatını yaklaşık %2 artırarak bir önceki hafta boyunca tahakkuk eden kayıpları tersine çevirdi.

Terra Classic Fiyat Tahmini

Bu hareketler bağlamında ve diğer faktörleri de göz önünde bulundurarak, birden fazla finans analisti, piyasa değerine göre şu anda 113. en büyük kripto varlığı için çok fazla değişiklik görmeyen Terra Classic fiyat tahmini 2024 rakamlarını sundu.

Bunlar arasında İngiliz kripto gazetecisi ve Techopedia analisti Elliott Lee, Traders Union’dan Anton Kharitonov ve WalletInvestor’daki uzman ekip, Terra Classic’in 2024 yılı sonuna kadar 0,000112 ila 0,00013342 dolar arasında işlem göreceğini düşünüyor.

Techopedia’dan Elliott Lee’nin Tahmini

Özellikle, Techopedia’da Elliott Lee tarafından sunulan Terra Classic fiyat tahmini, bu yılın başlarında ortaya konulan bir analize dayanarak sunulmuştur. Uzmana göre, bu varlık 0,000096 dolar ile 0,00014 dolar arasında bir fiyata düşebilir veya ortalama 0,000118 dolar seviyesine gerileyebilir, ki bu da %11,01’lik bir düşüş anlamına gelir. Lee’nin ifadesiyle:

“Terra Classic’in itibarının zedelenmesiyle birlikte, benimsemenin tekrar yükselip yükselmeyeceğini göreceğiz. Ancak, 2024’te kripto boğa koşusunun gerçekleşmesi bekleniyor. Ek olarak Terra Classic ekibi blok zincirinin başarısını yeniden canlandırmak için büyük çaba sarf ediyor. Bu nedenle, projenin geleceğine dair umutlarımız var.” şeklinde belirtti.

WalletInvestor’den Tahmin

Bu arada, WalletInvestor’daki uzmanlar, 20 Mart’ta alınan verilere göre, 31 Aralık 2024’te LUNC‘un ortalama fiyatını 0,000112 dolar (-%15,54) olarak belirlerken, sunulan minimum hedef 0,0000312 dolar ve daha iyimser bir maksimum hedef ise yıl sonuna kadar 0,000191 dolar olarak belirledi.

terra classic fiyat tahmini

Traders Union’dan Anton Kharitonov’un Tahmini

Son olarak, Traders Union’da analist olarak görev yapan Anton Kharitonov, Terra Classic’in 2024 yıl sonunda 0.00013342 dolar seviyesine (%0,62 artış) ulaşabileceğine inanmaktadır. Aynı zamanda, meslektaşları da 2024 yılı sonunda minimum 0.00012008 dolar ile maksimum 0.00014676 dolar arasında bir fiyat aralığı öngörmektedir.

Terra Classic Fiyat Analizi

Şu anda Terra Classic’in fiyatı 0.0001326 dolar seviyesindedir. Son 24 saatte %1.83’lük bir artış yaşanmıştır. Önceki yedi günde ise %28.86’lık bir düşüş kaydedilmiştir. Son bir ay içinde ise %3.34’lük bir kazanç elde edilmiştir. Bu veriler, 20 Mart tarihine ait en son grafiklere dayanmaktadır.

Son rakamlar, kripto dünyasındaki düşüş eğiliminin yanı sıra Terraform Labs ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında Terra’nın çöküşü ve 2022’de ortaya çıkan yatırımcı kayıplarıyla ilgili 25 Mart’ta yapılacak duruşma beklentisinin ortasında geldi.

Nihayetinde, LUNC yukarıdaki uzmanlardan herhangi biri tarafından öngörülen yola sadık kalabilir veya kalmayabilir. Çünkü bu sektördeki durum genellikle bir hevesle değişebilir. Bu nedenle yatırım yapmadan önce kişinin kendi araştırmasını yapması ve Terra Classic haberlerini takip etmesi çok önemlidir.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?