Mayıs 29, 2021

Finans Danışmanı Suze Orman Neden Bitcoin’i “Kesinlikle Satın Almalısınız” Diyor?


Son güncellenme : 13.11.2022 - 11:35

Pek çok yüksek profilli finans danışmanı Bitcoin hayranı değil, ancak Suze Orman BTC’ye inanıyor.

Bu durum hayranlarının çoğu için bir şok oldu, ancak finans danışmanı ve yazar Suze Orman, Bitcoin’e güçlü bir destek veriyor. Orman, BTC’yi sevdiğini, bunun altının yerini alabilecek gerçek bir yatırım olduğunu düşündüğünü ve herkesin onu satın alması gerektiğine inanıyor. Ayrıca, çok değişken olduğu için takipçilerine kaybetmeyi göze alabilecekleri küçük parçalar halinde almalarını öneriyor. Orman kendisi alacak olsa bunu PayPal üzerinden yapabileceğini belirtti.

“Bitcoin’i seviyorum. Evrenselliğini ve arkasındaki ilkeyi çok seviyorum.”

Orman, Bitcoin hakkında tam olarak olgunlaşmamış bir anlayışa sahip gibi görünüyor, bu nedenle konuyla ilgili düşüncelerini ihtiyatla almak akıllıca olacaktır. Genel olarak, bazı geçerli noktalara değiniyor, ancak göz ardı etmek isteyebileceğiniz bazı tavsiyeleri de var(nereden satın alınacağı vb.).

Suze Orman Bitcoin Yatırımı Konusunda Ne Tavsiye Ediyor?

Bazı finansal şahsiyetler Bitcoin’i çabucak gözden çıkarırken, Orman bunu yüksek riskli de olsa bir yatırım olarak görüyor. Bu adil bir duruş.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Bitcoin’in fiyatı her zaman bir rollercoaster yolculuğu oldu, ancak sonuçlara yıllar içinde bakarsanız, inanılmaz bir büyüme elde etti. Beş yıldan kısa bir sürede 500 doların altında bir fiyattan 60.000 doların üzerine çıkan pek çok yatırım bulamazsınız. Aynı zamanda tartışmasız bir şekilde riskli. Fiyat bir anda %10 veya daha fazla değişebilir ve ayrıca sadece on yıldan biraz fazla süredir var olan bir şeyden bahsediyoruz. Borsada yaptığımız gibi inceleyecek bir asırlık veriye sahip değiliz.

Orman, “dollar cost averaging” yöntemini öneriyor, bu; kaybetmeyi göze alabileceğiniz parayı kullanarak sabit aralıklarla Bitcoin’e belirli bir miktar yatırım yapmak anlamına gelir. Onun örneği ayda 100 dolar. Ve Orman BTC’yi uzun vadeli bir yatırım olarak tutmanızı tavsiye ediyor.

Dollar cost averaging, özellikle değişken(volatil) yatırımlarla uğraşırken akıllı bir strateji olabilir. Bitcoin fiyatı düşerse, düşük fiyattan satın alabilirsiniz. Tüm paranızı bir kerede yatırırsaydınız, bunu yapamazdınız.

Bitcoin alacaksanız Orman’ın önerdiği gibi uzun vadeli bir yatırım olarak görmek akıllıca bir fikir olabilir. Çok değişken olduğu için günlük fiyat değişikliklerine kapılmak istemeyebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : fool
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?