Eylül 19, 2019

Filipinler’deki Bütün 7-Eleven Mağazalarında Bitcoin Satışı Başladı


Filipinlerde Nakit Karşılığı Bitcoin Almak Artık Çok Kolay!

Filipinlerde bulunan 7-Eleven mağazalarının tamamında nakit karşılığı Bitcoin satışı başladı. 7-Eleven projede kripto yatırım uygulaması Abra ve ödeme işleticisi ECPay’in iş birliği yaptı.

18 Eylül tarihinde Abra tarafından konuyla ilgili bir duyuru yapıldı. Duyuru da yeni uygulama sayesinde Filipinlerde 7-Eleven mağazaları dahil 6 bin satış noktasında kripto satılacağını belirtildi. Apra iş birliğinin amacıyla ilgili şunları söyledi:

“Finansal erişimi geliştirecek yeni dijital araçlar kullanmak zor olmamalı. Ve bunlar karmaşık olmamalılar. Nakdi kripto ve diğer dijital varlıklara dönüştürmek basit ve hızlı olmalı. Bu nedenle yeni iş birliğimiz konusunda çok heyecanlıyız.”

Filipinlerde Bitcoin meraklıları Abra’yı, CLIQQ ECPay finansal hizmetler kioskunda ”Fatura Ödemeleri” listesinde veya ilgili mobil uygulamada bulabilirler. Parayı Abra cüzdanlarına yatırabilirler. Yatırılabilen minimum tutar 500 Filipin Pesosu (9,59 dolar), günlük sınır ise 100 bin Filipin Pesosu (1,917 dolar) olarak belirlendi.

Yapılan işlem onayladıktan sonra para haftasonları ve tatil günleri hariç 1-2 iş günü içerisinde kullanıma uygun duruma geliyor.

Nakit parayı kolay ve hızlı bir şekilde kripto paraya dönüştürmek kripto piyasası için heyecan verici.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?