Filecoin (FIL) Bir Haftada %116 Oranında Değer Kazandı! Yükselişin Sebebi Ne?

Filecoin (FIL), son günlerde kripto sektöründeki en dikkat çeken coin oldu. Son 7 gün içinde %116’lık bir fiyat artışıyla, FIL token’ı açık ara en yüksek pump’ı kaydetti. Bununla birlikte, son 24 saat içinde, 236 dolar’dan 182 dolar’a ani bir düşüş yaşadı. Kripto para biriminin geçen hafta %116 ve son 24 saat içinde %42 arttığı düşünüldüğünde, bu hala büyük bir kazanç.

Token için girişlerin çoğu, dünyanın en büyük yatırım fonu olan Grayscale Investments’tan geldi. Son haftalarda FIL için büyük taleplere yol açabilecek iki faktörü şöyle sıralayabiliriz: Çin’den artan talep ve teknik görünüm.

Sadece perakende sektörü değil, aynı zamanda Çinli şirketler de son zamanlarda Filecoin için yüksek beklentiye sahip görünüyor. Örneğin, Çinli şirket Xinyuan, Filecoin madencilerine yaklaşık 100 milyon dolar yatırım yaparken, Nasdaq’da (NCTY) halka açık işlem gören Ninth City, Şubat ayından bu yana Filecoin madenciliğine 12 milyon dolar harcadı.

Bunların yanında, Filecoin de son haftalarda çok sayıda ortaklık ve yeni likidite kaynağı duyurdu. İlk olarak, Coinbase FIL token’ını Aralık ayında listeledi ve birkaç hafta önce Grayscale ayrıca bir Filecoin Yatırım Ortaklığı’nın lansmanını duyurdu. Daha dün, Filecoin Vakfı Internet Archive (archive.org) 50.000 FIL (yaklaşık 10 milyon dolar) bağış yaptığını duyurdu. Bağış, “her iki kuruluşun da insanlığın en değerli verilerini koruma ve bilgiye erişimi iyileştirme misyonunu desteklemeyi” amaçlıyor.

Çoğu yatırımcı, Filecoin’in önümüzdeki aylarda daha iyisini yapma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.