Filecoin (FIL) Bir Haftada %116 Oranında Değer Kazandı! Yükselişin Sebebi Ne?

0

Filecoin (FIL), son günlerde kripto sektöründeki en dikkat çeken coin oldu. Son 7 gün içinde %116’lık bir fiyat artışıyla, FIL token’ı açık ara en yüksek pump’ı kaydetti. Bununla birlikte, son 24 saat içinde, 236 dolar’dan 182 dolar’a ani bir düşüş yaşadı. Kripto para biriminin geçen hafta %116 ve son 24 saat içinde %42 arttığı düşünüldüğünde, bu hala büyük bir kazanç.

Token için girişlerin çoğu, dünyanın en büyük yatırım fonu olan Grayscale Investments’tan geldi. Son haftalarda FIL için büyük taleplere yol açabilecek iki faktörü şöyle sıralayabiliriz: Çin’den artan talep ve teknik görünüm.

Sadece perakende sektörü değil, aynı zamanda Çinli şirketler de son zamanlarda Filecoin için yüksek beklentiye sahip görünüyor. Örneğin, Çinli şirket Xinyuan, Filecoin madencilerine yaklaşık 100 milyon dolar yatırım yaparken, Nasdaq’da (NCTY) halka açık işlem gören Ninth City, Şubat ayından bu yana Filecoin madenciliğine 12 milyon dolar harcadı.

Bunların yanında, Filecoin de son haftalarda çok sayıda ortaklık ve yeni likidite kaynağı duyurdu. İlk olarak, Coinbase FIL token’ını Aralık ayında listeledi ve birkaç hafta önce Grayscale ayrıca bir Filecoin Yatırım Ortaklığı’nın lansmanını duyurdu. Daha dün, Filecoin Vakfı Internet Archive (archive.org) 50.000 FIL (yaklaşık 10 milyon dolar) bağış yaptığını duyurdu. Bağış, “her iki kuruluşun da insanlığın en değerli verilerini koruma ve bilgiye erişimi iyileştirme misyonunu desteklemeyi” amaçlıyor.

Çoğu yatırımcı, Filecoin’in önümüzdeki aylarda daha iyisini yapma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın