FIFA Metaverse için Altcoin Tercihini Açıkladı!

Katar 2022 FIFA Dünya Kupası tam gaz devam ederken, FIFA metaverse oyunu için blockchain tercihininin Hedera olduğunu açıkladı. Metaverse’te ‘blockchain 2.0’ olarak adlandırılan hashgraph teknolojisi kullanılacak. Bu gelişme ise toplulukta heyecan yarattı.

Reality+, taraftarların sınırlı sayıda NFT ve gerçek dünya ödülleri kazanma şansı sunacak. Reality+, “Own The Zone” Web3 oyunu  için OTZ Sports ile ortaklık kurdu. Oyuncular her “Maç Kartı” için sekiz saha içi bölgeden ikisini ücretsiz olarak alacaklar.

Oyunun sona ermesinin ardından oyuncu bölgelerindeki hareketler, katılımcılara puan kazandıracak ve puanlamalar resmi verilerle desteklenecek. Katılımcıların bölge sayısı arttıkça maç günü başına 5000 Sterlin ve FIFA Futbol Ödülleri’ne katılım bileti gibi ödül şansı da artacak.

Ayrıca, “Maç Kartı” sonuçları, tüm katılımcılara katıldıkları için ödül olarak verilen ve futbol metaverse‘ünde NFT üretmek için çeşitli görsel kombinasyonlarla tanımlanan Own The Zone dijital koleksiyonlarının nadirlik seviyesi üzerinde de etkilidir.

FIFA, Metaverse Seçimini Hedera Network’ten Yana Kullandı

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, karbon-negatif ağ Hedera ve Hedera Token Service (HTS), FIFA Dünya Kupası 2022 lisanslı metaverse oyununun arkasında olacak. Cüzdanların oluşturulması ve coin’lerin basılması blockchain aracılığıyla kesintisiz şekilde gerçekleşecek.

HBAR Vakfı’nda Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Alex Russman konuya ilişkin şu yorumu yaptı.

“Own The Zone sadece dünyanın en sevilen küresel spor etkinliği olan FIFA Dünya Kupası Katar 2022 ile başlamakla kalmıyor, aynı zamanda dünyanın en büyük taraftar topluluklarına sınıfının en iyisi teknolojiyi ve oynanışı sergiliyor.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.