Fidelity Yetkilisi: Bitcoin (BTC) Bu Teoriye Göre Henüz Dibi Görmemiş Olabilir

Finans devi Fidelity’nin genel makro direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin’in fiyatının henüz dibe vurmadığını gösteren bir teori olduğunu açıkladı.

Fidelity yöneticisi, Elliott Wave Teorisi’ne atıfta bulunarak, Bitcoin’in en kötü senaryoda 23.000 dolar’ın altına veya 30.000 dolar’ın biraz altına düşebileceğini söyledi:

“En son kaydedilen rekor 64.870 dolar’dan bu yana grafik modeline baktığımda, fark ettim ki 5 dalgalı bir klasik düşüş ortaya çıkabilir… Bunu Bitcoin grafiğine uygulayalım. Şimdiye kadar, 1. dalga 11.791 puan için 64.870 dolar’dan 47.079 dolar’a düşmüş gibi görünüyor. 2. dalgada 59.588 dolar’a çıktı, bu da 1. dalganın %70’lik bir geri çekilmesiydi. 3. Dalga 29.571 puanlık bir itici güçle 30.017 dolar’a düştü.” 

Bu dalga modeliyle ilgili şimdiye kadarki her şey olması gerektiği gibi görünüyor, bu da 5. dalga düşüşünün hala devam edebileceğini gösteriyor. Bilmeyenler için söz konusu teori, günümüzde birçok piyasada trend ve döngüleri tespit etmek için kullanılan bir yöntem. Tekrarlayan dalga modellerini haritalayarak fiyat dalgalanmalarını tahmin eden teknik bir analiz yöntemi olarak biliniyor. Fakat Elliott Wave Teorisi’nin bir teknik gösterge değil, yalnızca piyasa duyarlılığını öngörmek için kullanılan bir teori olduğu belirtmekte fayda var.

Jurrien Timmer’a göre burada gerçekleşebilecek 2 senaryo var: Bitcoin son bir dip olarak 23.076 dolar’a kadar düşebilir ya da 29.872 dolar’a hafifçe bir düşüş yaşanabilir.

Kıdemli Fidelity yöneticisi, BTC’nin nihai dibinin 23.000 dolar’ın üzerinde olacağını düşündüğünü söyledi. Timmer ayrıca, Bitcoin mevcut seviyelerden yaklaşık %10 değer kazanırsa teorisinin geçersiz olabileceğini de ekledi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.