Eylül 22, 2023

FED’in Faiz Kararı Bitcoin’e Satış Getirdi! Bitcoin BSC Gözünü 6 Milyon Dolara Dikti


Son güncellenme : 22.09.2023 - 11:57

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir tanıtım yazıdır. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar.

Merakla beklenen ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararı açıklandı. Faiz, yüzde 5,50’de sabit bırakıldı. Açıklanan faiz metninde “Enflasyon yüksek olmaya devam ediyor, merkez bankaları enflasyon risklerine karşı oldukça dikkatli” ifadesi dikkat çekti.

FED’in açıklaması ve basın toplantısının ardından piyasalarda riskli yatırımlara ilişkin endişeler tekrar gün yüzüne çıktı. Bu nedenle Bitcoin (BTC) ve başka birçok kripto parada düşüş yaşandı. Son 24 saatte Bitcoin fiyatı 26 bin 600 dolar civarından işlem gördü.

Bu düşüş FED’’in faiz oranlarını aynı tutma kararından kaynaklandı ancak FED, olası faiz artırımlarının sinyalini de verdi. Sonuç olarak Bitcoin bir aydan fazla bir süredir nispeten istikrarlı olan 26 bin dolar civarındaki tanıdık aralığa geri döndü.

Tüm bunlar yaşanırken, yeni başlatılan bir Bitcoin alternatifi Bitcoin BSC, özellikle stake etme konsepti nedeniyle sektörde hızla ilgi çekiyor. Bitcoin BSC (BTCBSC) sadece iki haftada yaklaşık 4 milyon dolar topladı. Ön satışını alt limit hedefinin ötesine taşıdı. Bitcoin BSC token satın almayı düşünenler için bu coinin özelliklerini inceledik.

Yatırımcılar neden bu düşüş döneminde Bitcoin BSC’ye akın ediyor?

Bitcoin BSC’nin Stake Et-Kazan Özelliği

Yatırımcılar, Bitcoin BSC’nin staking konseptinin açık piyasada büyük bir arz şokuna neden olacağına inanıyor. Yeni gelenler ön satış sona erdiğinde daha yüksek fiyatlar olacaklarına inandıkları için bu ön satışa akın ediyor.

Bitcoin BSC (BTCBSC), stake yapanlara pasif bir gelir sağlamak için çığır açan bir staking mekanizması sunuyor. Bunun, Bitcoin BSC token satın almak konusunda yatırımcıları ikna eden en önemli özelliklerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Bitcoin BSC, orijinal Bitcoin blok ödül programına uygun olarak BTCBSC ödüllerini serbest bırakan doğrulanmış bir stake sözleşmesi sunuyor. BTCBSC stake edenler, stake kanıtı mekanizması aracılığıyla ödüllerin belli bir yüzdesini kazanıyor. Ne kadar çok BTCBSC stake edilirse, alınan ödüllerin payı da o kadar yüksek oluyor.

Staking konsepti, stake edenlerin kolektif eylemlerinin, tüm katılımcıların refahını artırmaya yardımcı olur. Dolayısıyla proje, topluluk odaklı bir yaklaşım geliştirir. Sonuç olarak Bitcoin BSC’nin, Bitcoin’den en önemli farklarından biri bu staking mekanizması.

Ayrıca proje ekibi, yatırımcılara 5 kattan fazla getiri sağlayan BTC 2.0 ve BTC20 gibi son Bitcoin türevlerinin bir dizi başarısını da yakından takip ediyor.

Üzerine Kurulduğu Blok Zinciri

Bitcoin BSC, orijinal Bitcoin’in gelecekte uğraşacağı en büyük sorunlardan bazılarını çözmek için yola çıktı. Orijinal kripto para birimiyle aynı tasarımı, token tahsisini ve diğer ayrıntıları paylaşıyor ancak onu daha sürdürülebilir ve verimli kılan birkaç önemli farklılık sunuyor.

Bitcoin BSC, Bitcoin’in yükseltilmiş bir versiyonu olarak kabul ediliyor çünkü bir BEP-20 tokeni olarak Binance Akıllı Zinciri üzerine kuruldu. Bu da, projeyi Ethereum ile aynı kod tabanını kullanacak bir konuma getirerek blok zincirinin güvenliğinden ve teknolojisinden yararlanmasına olanak tanıyor.

Diğer bir önemli fark, Proof-of-Work (PoW) mekanizmasını kullanan Bitcoin’in aksine, Bitcoin BSC’nin, Proof-of-Stake mekanizmasını kullanması. Bu da onu daha hızlı işlemler ve daha düşük işlem ücretleri, büyük ölçüde azaltılmış enerji kullanımı gibi özellikleriyle öne çıkarıyor. Sonuç olarak, Bitcoin’in ününden yararlanan BTCBSC, Binance Akıllı Zinciri’nin de avantajlarını sunuyor.

Tokenomik

BTCBSC, toplam 21 milyon token arzı ve 120 yıllık kilit açma programıyla BTC’yi yansıtıyor. Yani BTC’nin dikkat çekici yolculuğuna saygı duruşunda bulunuyor.

2011’de BTC’yi yansıtmak için geliştiriciler acil dolaşımdaki arzı sadece 6,125 milyon olarak belirleyecek. İlk ön satış aşamasında 4 milyon token piyasaya sürüldü ve 2,125 milyonu yedekte tutuldu.

Satılmayan tokenlar stake ödeneğine eklenecek. Ön satış sona erdikten sonra borsa likiditesine tahsis edilen 420 bin önceden çıkarılmış token ile geri kalan 14.445 milyon token staking havuzuna eklenecek.

Bitcoin’in erken yatırımcıları sonradan neredeyse servet elde ettiler. Bitcoin BSC, Bitcoin’in bu başarısını yakalayabilecek mi? Bu sorunun yanıtı merakla bekleniyor.

Sonuç

FED başkanı Powell’ın açıklamaları Bitcoin yatırımcıları için zor bir durum yarattı. Bir yandan faiz artışlarının duraklaması piyasa için iyi bir haber olurken, diğer yandan yüksek faiz oranları yatırımcıları stabil coin ve nakit gibi daha güvenli yatırımlara yönlendirebilir.

Çoğu yorumcu, Bitcoin fiyatnının bu aralar dalgalanabileceğini söylüyor. Şu an 26 bin dolar seviyesinde dolaşmaya devam ediyor. Bitcoin BSC’nin stake et-kazan konsepti, 2023’ün geri kalanı için potansiyel olarak daha yüksek getirisi olan bir Bitcoin alternatifi ve pasif gelir elde etmenin bir yolunu sunuyor.

BTCBSC, ön satışı hala devam ediyor ve fiyatı 0,99 dolar (Bitcoin’in 2011’deki fiyatına gönderme yapılıyor). Potansiyel yatırımcılar için Bitcoin’e alternatif oluşturabilecek bir profile sahip gibi görünüyor. Staking özelliği ise, yatırımcılar arasında yoğun bir şekilde konuşulmaya devam ediyor. Projenin uzun vadeli beklentileri de ilgi çekenler arasında. Bitcoin BSC token satın almak isteyen yatırımcılar projenin web sitesini inceleyebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir tanıtım yazıdır. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar.

Kaynak : Finixio
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?