Ağustos 6, 2019

FED Yeni Bir Ödeme Sitemi Geliştiriyor


ABD Merkez Bankası tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Merkez Bankası Yönetim Kurulu, ülkenin finans altyapısını geliştirmek için yeni bir sistem üzerine çalışma yapılmasını istiyor.

Merkez Bankası Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan tasarıya göre ABD Merkez Bankası’nın birkaç sene içerisinde gerçek zamanlı işlem yapılabilen bir ödeme sistemi geliştirmesi bekleniyor. Bu sistem hakkında paylaşılan bilgilere göre sistemin sorunsuz bir şekilde kullanımı 2023 veya 2024 yılları arasında hazır hale gelecek.

FED, FedNow olarak adlandırdığı bu sistemle birlikte ülkenin ödeme altyapısını iyileştirmeyi ve belli başlı sorunlara çözmeyi planlıyor. Konu hakkında yapılan bazı açıklamalarda bu yeni sistem hata içi ve hafta sonu düzenli olarak kullanılabilecek. Hatta bu sistem gerek kamu gerekse kurumlar tarafından da kullanılabilecek.

FED, geliştirmekte oldukları bu sistemle birlikte ABD’deki vatandaşların kendi paralarını çok daha rahat bir şekilde yönetebileceklerini düşünüyor.

Fakat kripto para sektöründe ise bazı önemli isimler FED’in bu projesini Bitcoin’e rakip olarak görüyorlar. FED’in bu yeni projesi hakkında konuşan Anthony Pompliano, bu sistem insanlara “Bitcoin kullanabileceklerini” hatırlatıyor.

Kaynak: federalreserve

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?