Fed Başkanından Kripto Para Açıklaması!

0
436

Bundan yaklaşık iki ay kadar önce, iki ABD kongre üyesi, merkez bankasına ait olan bir dijital paranın araştırılması isteğinde bulunmuşlardı. Fed Başkanı Jerome Powell bu isteğe cevap verdi.

Çin’in yakında dijital parasını çıkaracağı söylentilerine karşılık ABD’nin konuyla alakalı tutumu merak ediliyordu. French Hill ve Bill Foster iki ay önce konunun araştırılması için Fed’e bir talepte bulunmuştu. Fed başkanı konuyla alakalı bir takım açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar ABD’nin kripto para hakkındaki düşüncelerini ele veren cinstendi.

Fed Başkanı Jerome Powell açıklamasında, ABD’de böyle bir insiyatif almanın maliyetlerini ve avantajlarını araştırdıklarını belirtti. Powell buna ek olarak ise, ABD’nin CBDC’yi araştıran ülkelerin ödeme sistemlerine göre, çok daha hızlı ve güvenli ödeme sistemlerine sahip olduklarını açıkladı.

Ayrıca dijital para birimlerinin bir takım yasal sorunları olduğuna da değinen Powell, bu sistemin kullanıcılarının yasal hakları, para politikası ve finansal istikrar üzerindeki etkilerini de araştırdıklarını belirtti.

Fed Başkanı Powell’ın yaptığı açıklamalara göre ABD, konuya olan uzaklığını değiştirmemiş gözüküyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın