Kasım 22, 2019

Fed Başkanından Kripto Para Açıklaması!

Bundan yaklaşık iki ay kadar önce, iki ABD kongre üyesi, merkez bankasına ait olan bir dijital paranın araştırılması isteğinde bulunmuşlardı. Fed Başkanı Jerome Powell bu isteğe cevap verdi.

Çin’in yakında dijital parasını çıkaracağı söylentilerine karşılık ABD’nin konuyla alakalı tutumu merak ediliyordu. French Hill ve Bill Foster iki ay önce konunun araştırılması için Fed’e bir talepte bulunmuştu. Fed başkanı konuyla alakalı bir takım açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar ABD’nin kripto para hakkındaki düşüncelerini ele veren cinstendi.

Fed Başkanı Jerome Powell açıklamasında, ABD’de böyle bir insiyatif almanın maliyetlerini ve avantajlarını araştırdıklarını belirtti. Powell buna ek olarak ise, ABD’nin CBDC’yi araştıran ülkelerin ödeme sistemlerine göre, çok daha hızlı ve güvenli ödeme sistemlerine sahip olduklarını açıkladı.

Ayrıca dijital para birimlerinin bir takım yasal sorunları olduğuna da değinen Powell, bu sistemin kullanıcılarının yasal hakları, para politikası ve finansal istikrar üzerindeki etkilerini de araştırdıklarını belirtti.

Fed Başkanı Powell’ın yaptığı açıklamalara göre ABD, konuya olan uzaklığını değiştirmemiş gözüküyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.