FED Başkanı, Kripto Paraları ve Bitcoin’i (BTC) Tekrardan Eleştirdi! Dikkat Çekici Açıklamalar!

Bugün Coinbase’in Nasdaq’ta listelenme haberi sonrası kripto para birimlerine yönelik bir açıklama Fed Başkanı Jerome Powell’dan geldi.

The Economic Club of New York’a vermiş olduğu röportajlarda kripto para birimlerine ve lider kripto para birimi Bitcoin hakkında açıklamalarda bulunan Powel, tekrardan Bitcoin’i altına benzetti ve şu cümleyi kullandı:

“Tıpkı Bitcoin gibi insanlar binlerce yıldır altına sahip olmadığı özel bir değer verdiler.”

İnsanların Bitcoin’e değer verdiği için değerli olduğunu belirten Powel, kripto paralara yönelik eleştirilerini sürdürerek kripto para birimlerinin genel olarak bir değer teşkil etmediğini ve ödeme mekanizması özelliğine ulaşamadığını dile getirdi.

“Kripto para birimleri büyük ölçüde fiyat artışları üzerine bahis yapmak için kullanılmakta. Bunlar bir spekülasyon aracıdır. Ödeme mekanizması özelliğine ulaşamadıklarını ve gerçekte aktif olarak ödeme aracı olarak kullanılmıyorlar.”

Fed Başkanının bu açıklamaları Coinbase’in halka arz gününde gelmesi önemli derece de dikkat çekti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.