FED Başkanı, Kripto Paraları ve Bitcoin’i (BTC) Tekrardan Eleştirdi! Dikkat Çekici Açıklamalar!

0

Bugün Coinbase’in Nasdaq’ta listelenme haberi sonrası kripto para birimlerine yönelik bir açıklama Fed Başkanı Jerome Powell’dan geldi.

The Economic Club of New York’a vermiş olduğu röportajlarda kripto para birimlerine ve lider kripto para birimi Bitcoin hakkında açıklamalarda bulunan Powel, tekrardan Bitcoin’i altına benzetti ve şu cümleyi kullandı:

“Tıpkı Bitcoin gibi insanlar binlerce yıldır altına sahip olmadığı özel bir değer verdiler.”

İnsanların Bitcoin’e değer verdiği için değerli olduğunu belirten Powel, kripto paralara yönelik eleştirilerini sürdürerek kripto para birimlerinin genel olarak bir değer teşkil etmediğini ve ödeme mekanizması özelliğine ulaşamadığını dile getirdi.

“Kripto para birimleri büyük ölçüde fiyat artışları üzerine bahis yapmak için kullanılmakta. Bunlar bir spekülasyon aracıdır. Ödeme mekanizması özelliğine ulaşamadıklarını ve gerçekte aktif olarak ödeme aracı olarak kullanılmıyorlar.”

Fed Başkanının bu açıklamaları Coinbase’in halka arz gününde gelmesi önemli derece de dikkat çekti.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın