Fed Başkanı Kripto Para Birimi Düzenlemeleri Hakkında Konuştu!

0
Fed Başkanı Kripto Para Birimi Düzenlemeleri Hakkında Konuştu!

Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezerv Başkanı, kripto endüstrisinin dijital varlıkların terörizmi ve diğer suçları finanse etmek için kullanılmasını engellemek için düzenlemeler yapması gerektiğine tekrar dikkat çekti.

Fed Başkanı Jerome Powell, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde yaptığı bir konuşmada, kripto endüstrisinin, geçmişteki diğer öne çıkan gelişen teknoloji piyasaları gibi, yasa dışı faaliyetlerin finansmanını önlemek için düzenleyici bir çerçeveye ihtiyacı olduğunu söyledi.

“Kripto para birimleri de dahil olmak üzere dijital finans konusunda Kongre eylemine ihtiyaç olduğuna inanıyorum. Pek çok parçası olan bu gelişen endüstriye sahibiz ancak olması gereken türden bir düzenleyici çerçeve mevcut değil.”

Muhtemelen [kripto] demiryollarından, telefonlardan veya internetten çok da farklı değil. Nihayetinde ihtiyaç duyulan şey bir çerçevenin, hatta özellikle bu desteksiz kripto para birimlerinin terörün finansmanı, vergiden kaçınma ve benzer diğer suç faaliyetleri için bir araç olarak kullanılmasını önleme yollarının bulunması.”

Powell daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’nin bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çıkarma niyetinde olup olmadığı hakkında da yorum yaparak, sadece bir tane [CBDC] piyasaya sürmenin kanundan kaçmak için sanal varlıkları kullanan suçlularla ilgili sorunları kesin olarak çözmeyeceğini belirtti.

“Her şey insanların dijital para birimlerini neden kullandığına bağlı. Onları (CBDC) görünürlükten ve yasalardan kaçınmak için kullanıyorlarsa, yasalara uygun bir CBDC’ye sahip olmak büyük bir fark yaratmaz. Yani suçlular yine de bu konularda, bahsedilen bu para birimlerini kullanabilirler.

Her hangi bir şey tarafından desteklenmeyen mevcut dijital para birimleri sadece spekülasyon araçlarıdır. Ödemelerde kullanılamazlar. Değer deposu olarak hizmet edemezler. Altın gibi spekülatif olarak görülmelidir. Bunun (spekülasyon yapmak) için kullanılıyorlar, oysa Amerika Birleşik Devletleri’nin çıkardığı bir CBDC daha geniş bir perspektife sahip olacaktır.”

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın