Fed Açıklama Yaptı, Bitcoin Yükselişe Geçti!

Bitcoin fiyatı, Fed’in açılmasıyla dakikalar içinde yükselişe gecti. Fed, şirket tahvili almaya başlayacağını bildirdi. Fed’den yapılan açıklamada, bankanın İkincil Piyasa Kurumsal Kredi Tesisi (SMCCF) kapsamında, piyasa likiditesi ve büyük işverenler için kredi mevcudiyetini desteklemek amacıyla şirket tahvili alacağı bilgisi paylaşıldı.

Bu açıklamayla Bitcoin fiyatı, ABD borsa ile birlikte hızlı bir iyileşme yaşadı. En iyi kripto para biriminin fiyatı, Bitstamp borsasında ilgili haberlerden hemen sonra 9.459 dolara yükseldi.

Dün Bitcoin fiyatı için iyi bir gün değildi. Sabah saatlerinde fiyatın ani düşüşüne şahit olduk. Önde gelen kripto para biriminin fiyatını Mayıs ayından bu yana en düşük seviyesu olan 8.900 dolara kadar düştü. Ancak, Fed’in piyasayı destekleme kararlılığı, büyük bir piyasa dönüşümü için yeterli oldu.

Yazının kaleme alındığı saatlerde, Bitcoin fiyatı yaklaşık olarak 9.480 dolar seviyesinin üzerine çıktı, ancak ünlü analist Josh Rager boğaların daha fazla çalışması gerektiğine inanıyor.

Analist, en yüksek kripto para biriminin ‘yükseliş perspektifini koruması için yeniden 9.500 dolar seviyesine ulaşması gerektiğine inanıyor. “O zamana kadar, kişisel olarak düşüş trendi devam edebilir gibi hissediyorum” diye ekledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.