Fantom (FTM) Fiyat Tahmini: FTM, Güçlü Bir Ralliye Hazırlanıyor, İşte Fiyat Hedefi


Son güncellenme : 16.02.2022 - 12:41

Fantom (FTM) fiyat hareketi, Rusya-Ukrayna sınırındaki askeri tatbikatların durdurulması emri sonrası piyasalardaki olumlu havayı takip etti. Olumlu haberlerle birlikte kripto para piyasalarında da iyileşmeler görülüyor. Bu süreçte boğalar zemin kazanırken, yükseliş için de bir ivme kazanmaya başladı.

Fantom fiyatı, bu haftanın en düşük seviyesi ve 2.00 dolarda %50 Fibonacci seviyesi gibi birkaç kritik kısa vadeli seviyenin kırılmasına tanık oldu. Bu hareketle birlikte, daha fazla boğa ve yatırımcı ralliye katılıyor ve birkaç gün hatta haftalarca sürebilecek bir kuyruk rüzgarının ilk saatinde bunun bir parçası olmaya çalışıyor. Bununla birlikte, ralli sağlam kazançların yaklaşık %70 kar sunabileceğinden, potansiyel kar elde etmek için şimdiden işaretlenmiş bir ticaret planına ve bazı kritik kar seviyelerine sahip olmak yatırımcılara oldukça cazip geliyor.

FTM boğalarının ilk hedefi, 55 günlük Basit Hareketli ortalama, aylık pivot ve %61.8 Fibonacci seviyesi ile aynı zamana denk gelen 2.40 dolar seviyesi. Boğalar kârlarının yaklaşık üçte birini ayırmaya çalışacağından, bir miktar kâr alma ile kesinlikle kısa bir düşüş görülebilir ve bu seviyeye kadar beklemek önemli olacaktır.

Mevcut ivme devam ettiği sürece, %78.6 Fibonacci seviyesi ile 3.00 dolara doğru devam etmeyi ve kalan fonları tutarken, karın başka bir bölümünün rezerve edilebileceği seviye olarak aylık R1 direnç seviyesinin sadece birkaç tık üzerinde olmasını bekleyebilirsiniz. En azından kırmızı azalan trend çizgisinin test edilmesi veya olası kırılması için işlem 3.2 dolar civarında olacaktır.

Kaynak: FXStreet

FED tarafından gelecek şahin açıklamalar ve hamleler, piyasaların kırılgan olduğunu kanıtlayabilir yapıda olduğunu gösterebilir. Böylesi bir senaryo yatırımcıları korkutacaktır ve kripto paralardan fon çıkışlarının olmasıyla sonlanabilir.

Bu tür haberlerde 200 günlük Basit Hareketli Ortalama ve yeşil yükselen trend çizgisi ile Fantom fiyat hareketinin 1,80 dolardan destekleyici seviyelere dönmesini bekleyebilirsiniz, her ikisi de uzun vadeli yükseliş trendini genel olarak daha yüksek düşük seviyelerle kontrol altında tutmak için birlikte çalışacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?