Fan Tokenler Binance’in Desteği Sonrası Rekor Yükselişe Geçti

Lider kripto para birimi Bitcoin, lider konumda olan kripto para borsası Binance’den destek aldıktan sonra 3 altcoin’in fiyatı ani yükselişe geçti. Yükseliş trendine geçen kripto para birimlerinde yüzde 721 oranda artış gösteren altcoin de bulunuyor.

Binance Desteğiyle Fiyatlar Yükseldi

Lider kripto borsası Binance’nin ilgi gören girişimi Binance Launchpool, üç yeni altcoin için destek eklediğini belirtiyor bu yeni altcoinler: Atletico de Madrid Fan Token (ATM), AS Roma Fan Toke (ASR) ve OG Fan Toke (OG). Bu girişimle, Binance’in spor kulüplerininin taraftar kitlesinden para kazanmasına yardımcı olmayı amaçlayan fintech Blockchain şirketi Chiliz (CHZ) ile yapılan ortaklık anlaşmasının ardından geldi.

Chiliz, dünya genelinde spor kulüplerinin taraftar tokenlerini satmasına olanak sağlayan bir platform olan Socios.com’u işletiyor. Bu girişimle taraftar tokenlerinin sahipleri, takımının belirli kararlarını etkileyebilecek özel anketlere katılabilir, ayrıca ödüllere ve diğer ayrıcalıklara erişim hakkı elde edebilir.

OG Fan Token (OG), uluslararası arenalarda DOTA 2 oyununu oynayarak popülerlik kazanmış bir e-spor kulübü olan OG hayranlarının, takım tarafından yayınlanan taraftar karar anketlerine Socios aracılığıyla oy vermesine olanak sağlıyor.

Atletico de Madrid Fan Token (ATM) Yüzde 438 Yükseldi

Atletico de Madrid Fan Token (ATM), aynı şekilde taraftarlarının anketlerine katılma ve ödüller kazanma şansları da veriyor. Binance Launchpool’un desteğini açıklamasının ardından ani bir yükseliş yaşadı ve ATM fiyatı yedi gün içerisinde yüzde 438’in üzerinde artış gösterdi ve 21.99 dolara kadar yükseldi.

Kaynak: Coingecko

 

AS Rome Fan Token (ASR) Yüzde 480 Yükseldi

AS Rome Fan Token (ASR), taraftarlarına anketlerine katılım sağlama ve etkileşim ile ödüller kazanma şansları da veriyor.

21 Aralık’ta Binance Launchpool token desteğini açıklamadan önce ASR 3.55 dolar değerinde seyrediyordu. Binance desteğini açıkladıktan sonra ASR 27 Aralık’ta tüm zamanlarının en yüksek seviyesi olan 20.60 dolara yükseldi ve altı günde yüzde 480’in üzerinde kazanç elde etti.

Kaynak: Coingecko

OG Fan Token (OG) Yüzde 721 Yükseldi

Binance Launcpool, OG Fan Token (OG)’e vereceği desteğini açıkladıktan sonra kripto paranın fiyatı yükseldi. Coingecko verilerine baktığımızda OG 21 Aralıktaki 1,75 dolardan yüzde 721 oranında artış göstererek 27 Aralık’ta 14.38 dolar seviyelerine kadar artış yaşadı.

Kaynak: Coingecko

Binance Launcpool desteğiyle kullanıcılar artık Binance Coin (BNB), Binance USD (BUSD) ve CHZ’yi OG, ATM ve ASR tokenlerini  alabilmek için ayrı havuzlara yatırabilecek. Kripto borsası Binance ilerleyen zamanlarda, OG/USDT, OG/BTC, ATM/USDT, ATM/BTC, ASR/USDT, ASR/BTC çiftleri içinde alım satım işlemlerini başlatacak.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.