Web3 Sanatçısı: Faizler Düşerse Bu Kripto Sektörü Fırlar!

Web3 dünyasının önde gelen sanatçılarından Ovie “OSF” Faruq blockchain dünyasına ilişkin konuştu. Faruq, Federal Rezerv’in faiz oranlarını düşürmesi halinde NFT dünyasında önemli gelişmeler olacağına dikkat çekti.

OSF ismiyle de tanınan Ovie Faruq, ConDesk’in konuğu oldu. OSF, Federal Rezerv’in faiz oranlarının piyasalar üzerindeki etkisine dikkat çekti. Sanaçıya göre hisse senetleri ve NFT koleksiyonları yeniden yükselmek için alana sahip. Ancak bunun gerçekleşmesi için öncelikle faiz oranlarının azaltılması gerekiyor.

Barclays’de “kredi türevleri trader’lığı” da yapan Faruq, “NFT piyasasının birçok insan tarafından fark edilen ‘hibrit’ varlık olduğunu belirtti. Nitekim bu hibrit varlığına rağmen kripto para piyasası, Nasdaq ve küresel piyasalarla ilişkisi devam ediyor.

Web3 sektörü sanatçısı NFT için açıklamada bulundu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere CryptoSlam’e göre küresel çapta NFT satışları Ocak ayındaki 5 milyarlık zirvesinden %89 geriledi.

Yaşanan bu düşüşün başlıca sebebi ise Fed’in enflasyonu kontrol etmek için faiz oranları arttırması gibi görünüyor.

Bununla birlikte, kullanıcılar dijital kimliklere doğru ilerledikçe NFT’lerin faydası artabilir. Faruq, “Seküler trendlerdeki bu genel değişim, değişmeyecek ve artmaya devam edecek ve hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelecek bir şey” dedi.

Kaynak : CoinDesk


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.