Kasım 13, 2019

Facebook’un Yeni Dijital Ödeme Sistemi: Facebook Pay

Sosyal medya devi Facebook, Libra projesiyle uzun süre gündem de kaldı. Kendi kripto parasını piyasaya sürmeye hazırlanan şirket zaman zaman bu girişimiyle gündem de olmaya devam ediyor. Tabi bu girişim şirket için çok kolay değildi. Facebook bu yolda çeşitli engellere takıldı. Tüm bu gelişmeleri bir kenara bırakan şirket yeni bir proje başlattı.

Yapılan açıklama göre, şirket tarafından Facebook Pay isimli yeni bir dijital ödeme sistemi oluşturuldu. Facebook’ta pazar yeri ve ticaret başkan yardımcısı olan Deborah Liu konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“İnsanlar, ödemeleri uygulamalarımızda zaten alışveriş yapmak, bağış yapmak ve para göndermek için kullanıyor. Facebook Pay, bu işlemleri kolaylaştırırken ödeme bilgilerinin güvenliğini sağlayacak.”

Facebook Pay, Messenger, Instagram ve WhatsApp üzerinde ödemeleri kolaylaştırmak için tasarlanmış yeni bir dijital sistem olacak. Ödeme hizmeti, Facebook’un yeni cüzdanı Calibra ve Libra ağından ayrı tutulacak.

Facebook Pay, bu hafta ABD’de Facebook ve Messenger üzerinden kullanıma sunulacak ama uluslararası kullanıcıların uygulamaya ne zaman erişebileceği ile ilgili bir bilgi verilmedi.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?