Nisan 16, 2020

Facebook’un Libra’sında Yeni Gelişme

Facebook destekli Libra projesi, geçtiğimiz yıl Cenevre’de kurulduğunda yüksek düzeyde medya ilgisi ve düzenleyici bir tepkiyle karşılaştı. Facebook, İnsanlar arasında daha hızlı ve daha verimli ödeme yapılmasını sağlamak için yeni bir dijital para birimi türü oluşturmak istiyor.

Kripto para biriminin çok sert dalgalanmasını önlemek için Libra, farklı para birimlerine sabitlenmesi planlandı. Ancak, İsviçre Merkez Bankası dahil merkez bankaları bunun fiyat istikrarını sağlama yeteneklerini zayıflatabileceğini söyledi.

Perşembe günü, Libra bu endişeleri karşılamak için yeni bir plan hazırladığını söyledi. Artık her biri tek bir para birimi ile desteklenen yeni bir sabit para seçeneği eklemeyi planlıyor.

İsviçre Finansal Piyasa Denetim Otoritesi (FINMA) Perşembe günü Libra’dan bir ödeme sistemi lisansı başvurusu aldığını kabul etti. FINMA, başvurunun şimdi “geçen yıl sunulan projeden önemli ölçüde farklı” olduğunu söyledi.

Ancak denetim otoritesi,

“artan riskler yaratan ek hizmetler için ek şartlar getireceğini söyledi. Bu özellikle banka benzeri riskler için geçerlidir. Buna ek olarak FINMA, ödeme altyapıları ve kara para aklamayla mücadele için katı ulusal ve uluslararası standartların korunup korunamayacağına özellikle dikkat edecektir. ”

2019’daki düzenleyici tepki, libra Derneği’nin PayPal, Visa ve Mastercard dahil olmak üzere birkaç kurucu üyeyi kaybettiğini gördü. Yeni pozisyon belgesinde Libra, yeni üyeleri çekmek için bir girişim başlattığını söyledi.

Dernek, düzenleyici beklentileri karşılama yeteneğini sağlarken, yeni katılımcılara çekirdek ağ hizmetlerinin sağlanması için rekabet etme ve Libra ağının yönetimine katılma yeteneği sunmak istediğini söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.