Haziran 18, 2019

Facebook’un Kripto Parası Neyi Amaçlamakta


Son güncellenme : 18.06.2019 - 18:14

Facebook uzun süredir beklenen Libra adlı kripto parasını duyurdu. Libra adlı kripto para Calibra adlı cüzdan ve uygulamaya sahip olacak. Bu kripto parayı kullanmak isteyen kişilerin Calibra’nın mobil uygulamasını indirerek Facebook Messenger uygulaması ve WhatsApp ile entegre bir şekilde çalıştırabilecekler.

Libra 2020 yılının ilk yarısında piyasaya sürülecek fakat insanlar bunun nasıl bir kripto para birimi olacağını ve neler yapabileceğini merak etmekte. Facebook tarafından paylaşılan reklam videosunda görüldüğü üzere şirket özellikle gelişmekte olan ülkelerde bankacılık hizmetlerine erişimi olmayan veya bunları tercih etmeyen kişileri hedef alacak.

“Dünyanın dört bir yerindeki birçok insanın temel finansal hizmetler uygulamalarına erişimi olmuyor. Bu hariç tutulmanın bedeli kişiler için yüksek derecede, gelişmekte olan ülkelerdeki küçük işletmelerin neredeyse yüzde 70’i krediye erişim sağlayamıyor ve her yıl neredeyse havale işlem ücretleri 25 milyar dolar zarara uğratıyor.”

“Libra, sizin biriktirebilmek, harcayabilmek ve gönderim yapabilmek için kullanabileceğini yeni nesil bir dijital cüzdan Calibra ile çözüm daha yakın.”

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?