Facebook Bitcoin, ETH, XRP Ve Litecoin İçin Oyunu Değiştirebilir

Facebook’un kendi kripto parasını piyasaya sürmesi, Bitcoin, ETH, XRP, Litecoin ve diğer madeni paraların oyunlarını olumlu ve olumsuz yönde değiştirebilir.

Olumlu tarafı, Facebook’un hareketi, kripto para fiyatlarındaki açıkça görülen yukarı yönlü hareketi yatırımcıların hislerini değiştirebilir.

“Facebook’un kendi kripto para birimini başlatmak için daha da yaklaşmakta olduğu konusundaki büyüyen sohbet, kripto alandaki duyarlılığın artmasına yardımcı oldu ve büyük ölçüde en son ralli için katalizör olarak kabul edildi.” diyor Jesse Johen.

New York Angels’ta bir girişim kapitalisti olan Nisa Amoils de aynı fikirde. Amoils, “Facebook ve Bakkt gibi varlık sınıfına giren daha fazla kurumsal oyuncunun duyurulması, bu ay ilan eden ikisinin de sadece yükselişe işaret ettiğini gösteriyor” diyor. Bu da blockchain girişimcisi Kirill Bensonoff’a göre, kalabalığın (fomo) kaybolma korkusunu ortaya koyuyor.

Olumsuz tarafı, Facebook’un hareketi büyük hükümetleri alarma geçirebilir.

Bitcoin ve diğer ana dijital para birimleri “insanların para birimleridir”. Büyük hükümetlerin etkisi altında değildir.

Bu nedenle büyük hükümetlerin para basma tekellerini kırma tehdidinde bulunan ve güçlü elitlerin çıkarlarını karşılamak için ekonomiyi manipüle eden dijital para birimlerini tolere etmek istemeyebilirler.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.