Facebook Bitcoin, ETH, XRP Ve Litecoin İçin Oyunu Değiştirebilir

0

Facebook’un kendi kripto parasını piyasaya sürmesi, Bitcoin, ETH, XRP, Litecoin ve diğer madeni paraların oyunlarını olumlu ve olumsuz yönde değiştirebilir.

Olumlu tarafı, Facebook’un hareketi, kripto para fiyatlarındaki açıkça görülen yukarı yönlü hareketi yatırımcıların hislerini değiştirebilir.

“Facebook’un kendi kripto para birimini başlatmak için daha da yaklaşmakta olduğu konusundaki büyüyen sohbet, kripto alandaki duyarlılığın artmasına yardımcı oldu ve büyük ölçüde en son ralli için katalizör olarak kabul edildi.” diyor Jesse Johen.

New York Angels’ta bir girişim kapitalisti olan Nisa Amoils de aynı fikirde. Amoils, “Facebook ve Bakkt gibi varlık sınıfına giren daha fazla kurumsal oyuncunun duyurulması, bu ay ilan eden ikisinin de sadece yükselişe işaret ettiğini gösteriyor” diyor. Bu da blockchain girişimcisi Kirill Bensonoff’a göre, kalabalığın (fomo) kaybolma korkusunu ortaya koyuyor.

Olumsuz tarafı, Facebook’un hareketi büyük hükümetleri alarma geçirebilir.

Bitcoin ve diğer ana dijital para birimleri “insanların para birimleridir”. Büyük hükümetlerin etkisi altında değildir.

Bu nedenle büyük hükümetlerin para basma tekellerini kırma tehdidinde bulunan ve güçlü elitlerin çıkarlarını karşılamak için ekonomiyi manipüle eden dijital para birimlerini tolere etmek istemeyebilirler.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın