Haziran 7, 2019

Facebook 100 Kişilik Kripto Para Geliştirme Ekibini Büyütmeye Çalışıyor


Facebook gelişitirmekte oldğu kripto parayı bu ay piyasaya süreceği ve 18 Haziran günü ise white paper’ını yayınlayacağı hakkında açıklamalara ek yeni detaylar ortaya çıktı.

CNBC’de yer alam haberde, Facebook’un kripto para biriminde 100’ün üzerinde çalışan kişiler var. Daha öncelerde çalışan kişi saysının 50 olduğu söylenmekteydi. Şirket gün geçtikçe çalışan sayısını arttırdığı ve bu rakamların artacağı dile getiriliyor. Linkendin’deki Facebook kariyer sayfasına göre kripto para projesi geliştirme üzerine çalışacak 40 kişi daha aranıyor. Şirket tarafından kendi platformları olan Facebook, Instagram ve Whatsapp uygulamalarına eklenmesi kripto para beklenen kripto para emtegrasyonu ile kripto para sektöründe büyük ölçüde yeni kişiler katacak ve dünyada dijital varlık çözümü sunacak gibi görülüyor.

Proje hakkında yorumda bulunan Blockchain ekibinin lideri David Marcus, “En büyük hedefimiz, milyarlarca insana şu anda sahip olamadıkları şeylere erişim sağlayabilmeleri için yardım etmek. Kısaca, adil finansal hizmetler, sağlık hizmetleri ya da bilgi kaydı veya paylaşımının yeni yolları olabilir.” dedi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?