Eylül 12, 2023

Eylül Ayının Dikkat Çeken Kripto Para Projeleri


Son güncellenme : 12.09.2023 - 17:39

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir tanıtım yazıdır. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar.

2023 yılının kripto piyasalarına iyi geldiğiniz pek de söyleyemeyiz. Önce FTX, sonra Binance davaları piyasaları alt üst etti. SEC’in davalarının ardından piyasa duyarlılığında ciddi düşüşler yaşandığı görüldü.

Ancak piyasaların endişeli olması, kripto yatırımcıları için fırsatların olmadığı anlamına da gelmiyor. Örneğin Bitcoin (BTC), üç ayın en düşük fiyatı olan 26 bin doların altına düştü. Bazı analistler Bitcoin’in kısa vadede sorunlar yaşamayı sürdürebileceğini söylüyor. Ancak birçok kurumsal analist 2024’te, bir sonraki Bitcoin yarılanmasının hızla gerçekleşeceği bir boğa koşusunun geleceğine inanıyor.

Kripto yatırımında uzun vadeli düşünmek, yükseliş trendlerinin ötesine bakmak gerekebilir. Kripto para piyasaları hala belirsiz bir konumda. Birçok kripto yatırımcısı daha fazla kaybı önlemek için piyasanın yakında toparlanıp toparlanamayacağını merak ediyor. Ancak kripto piyasasında, en büyük düşüşlerin ortasında bile, bazı kripto paralar yatırımcılara gülümsetebilecek büyüme potansiyeline sahip olabilir.

Bu yazıda Eylül ayının dikkat çeken kripto para projelerini inceledik. İşte o kripto paralar:

  • Wall Street Memes (WSM)
  • Launchpad XYZ (LPX)
  • Bitcoin BSC (BTCBSC)

1.Wall Street Memes (WSM) – Topluluktan Gücünü Alan Popüler Meme Coin

Wall Street Bets hareketinin yükselişi ve ardından gelen GameStop olayı, Wall Street Memes (WSM) topluluğunun oluşumununda çok önemli bir rol oynadı. Bu topluluk hem finans sektöründen hem de meme’lerden ilham alıyor. Mizahı ve çevrimiçi kültürün öğelerini ustaca harmanlıyor.

Projenin merkezinde Wall Street Memes tarafından tanıtılan WSM tokeni yer alıyor. Bu token, kullanıcılara Wall Street’te olanları hatırlatan, eğlenceli bazı spekülatif faaliyetlere katılmalarını sağlıyor. Proje, aynı zamanda Elon Musk’ın dikkatini de çekmiş görünüyor. Musk, birkaç defa Twitter üzerinden topluluğun hesabıyla etkileşime geçti.

Diğer yandan WSM ekibi, projenin tokenomik bileşenlerini tam olarak açıklayarak şeffaflığa güçlü bir vurgu yapıyor. Topluluk ödülleri, toplam token arzının yüzde 30’unu oluşturuyor. Yüzde 20’si CEX ve DEX likiditesine tahsis edildi. Geri kalan yüzde 50’si ön satış için kullanılıyor.

Popüler meme coin projesi Wall Street Memes (WSM), ön satışı boyunca 25 milyon dolardan fazla fon topladı. WSM tokeni şu anda ön satışının son aşamasında ve token alımı için çok az zaman kalıyor. 0,0337 dolar fiyatla satışa sunulan bu coinin, borsa listelemesi sonrasında değer kazanacağı düşünülüyor. Wall Street Memes token satın almak isteyen yatırımcılar, ön satıştan 27 Eylül’e kadar faydalanabilir.

2.Launchpad XYZ (LPX) – Web3 Teknolojisinden Faydalanan Kripto Platformu

Launchpad XYZ, 10 milyon kullanıcının Web3 teknolojileri alanına geçişini kolaylaştırmak için devrim yaratmaya hazır Ethereum tabanlı bir platform.Ekip, Web3’ün çeşitli yönlerini sorunsuz bir şekilde bütünleştiren, kriptoya dair her şeyi kapsayan bir ekosistem yaratmak istiyor.

Bu platformda kullanıcılar, merkezi olmayan bir borsa (DEX), gelişmiş bir alım satım terminali,  satış öncesi pazar yeri, büyüleyici bir Metaverse deneyim kütüphanesi ve bir oyna-kazan (P2E) oyun merkezi bulacaklar. İster başlangıç seviyesinde isterse deneyimli bir yatırımcı olsun, Launchpad XYZ her seviyedeki yatırımcıyı güçlendirme misyonu taşıyor.

Launchpad XYZ’nin kayda değer bir yönü, potansiyel Web3 yatırımlarına ilişkin gerçek zamanlı güncellemeleri. Yatırımcıların yeni proje ve konseptleri keşfetmede, ön sıralarda yer almalarını sağlıyor.

Launchpad XYZ token satın almak isteyen erken yatırımcılar, satış öncesi kripto para birimlerine erken erişim ve işlem ücretlerinde cazip indirimler dahil olmak üzere özel avantajlardan yararlanabilir.

3. Bitcoin BSC (BTCBSC) – Modern Kripto Altyapısıyla Dikkat Çeken Yeni Kripto Para

Bitcoin BSC, kripto ön satış dünyasına hızlı bir giriş yaptı ve yalnızca 4 günde 300.000 dolardan fazla para topladı. Bitcoin BSC (BTCBSC), Binance’in BNB Akıllı Zinciri üzerine inşa edilen Bitcoin’in yeni bir sürümü olarak biliniyor.

Bitcoin BSC’nin bir sonraki büyük token olma gibi bir hedefi var. Orjinal Bitcoin’den farklı olarak, daha hızlı işlemler ve daha düşük işlem ücretleri, büyük ölçüde azaltılmış elektrik kullanımı ve yatırımcılara özel stake ödülleri özellikleriyle tanıtıldı. Ön satışta ilk 24 saatte 30 bin dolardan fazla para toplandı ve kısa sürede tükenmesi bekleniyor.

Bitcoin BSC, hem Bitcoin’in güvenilirliğini taşıyor hem de Binance Smart Chain’in hızlı ve düşük maliyetli işlemlerinden faydalanıyor. Kullanıcılarına çeşitli avantajlar sunan BTCBSC, Eylül ayında dikkat çeken kripto para projelerinden biri.

Tıpkı Bitcoin gibi, Bitcoin BSC’nin de toplam 21 milyon token arzı olacak. Fiyat olarak da, Bitcoin’in 2011’deki fiyatına gönderme yapıyor. Proje, büyümesini 2023’ün 3. çeyreğindeki ön satışla başlayıp ardından staking aşamasıyla devam edecek şekilde dört aşamada planladı. Resmi token lansmanının 2023’ün 4. çeyreğinde yapılması bekleniyor. Dördüncü aşamada, Bitcoin’in blok programına benzeyen bir günlük ödeme özelliği de tanıtılacak.

Sınırlı bir süre için Bitcoin BSC tokenin ön satışı, yalnızca 0,99 dolar. Bitcoin BSC token satın almak isteyenlerin bir kripto cüzdanına ve BNB, ETH veya USDT kripto paraların sahip olmaları gerekiyor. 

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir tanıtım yazıdır. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?