eToro CEO’su Dogecoin ve Elon Musk’ın DOGE Desteği Hakkında Yorumlarda Bulundu

Geleneksel ve kripto varlıkları için popüler bir mobil ticaret uygulaması olan eToro’nun CEO’su Yoni Assia, Dogecoin’in listelenmesinin ‘geniş ve gürültülü’ hayran kitlesinden kaynaklandığını açıkladı. Assia’nın DOGE yorumu, Business Insiders ile yaptığı röportajda geldi.

CEO, ticaret uygulamasının Mayıs ayı başında Dogecoin’i listelemesi ve DOGE topluluğu hakkında konuştu. Shiba Inu ile ilgili soruları da yanıtlayan Assia, DOGE ile ilgili tercihlerinde Elon Musk’ın desteğinin de bir rol oynadığını ortaya çıkardı. Assia durumu şöyle açıkladı:

“Açıkçası, başlangıçta Dogecoin bir internet meme’i ya da şaka olarak icat edildiğinden, bize yatırım amaçlı mantıklı gelmedi.”

Bununla birlikte Assia, eToro’nun nihayetinde; Dogecoin hayranlarının, Tesla CEO’su Elon Musk da dahil olmak üzere, heyecanını değerlendirdiğini ve coin’in bir geleceği olduğuna ve eklemeye değer olduğuna karar verdiğini söylüyor.

“DOGE kripto para birimi endüstrisindeki en büyük, en gürültücü ve en komik topluluklardan birine sahip. Sağlam bir topluluk her kripto para biriminin çok güçlü bir parçasıdır. Ve bu topluluğun bir üyesi kendi başına benzersiz. Bu kişi Elon Musk.”

Bu topluluğun üyeleri arasında en çok öne çıkan kişi olan Tesla patronu; Dogecoin, Bitcoin ve genel olarak kripto para birimlerindeki patlamanın arkasındaki itici güçlerden biri oldu. Asia bu konuyu şöyle yorumluyor:

“Bu topluluğun bir üyesi 180 milyar dolar değerinde olduğunda, bu dinamikleri gerçekten değiştiriyor.”

Elon Musk, zaman zaman Dogecoin’in reklamını yapmasıyla oldukça kötü bir şöhrete sahip, öyle ki çoğu kişi bu konuda SEC ile yasal sorunlar yaşayabileceğine inanıyor. Musk’ın tweet’leri, Dogecoin’in fiyat yörüngesinde birçok fiyat artışına yol açtı ve buna bir son yok gibi görünüyor. Ondan bir tweet, varlıkları yükseliş veya düşüş trendlerine gönderebilir.

Assia, Shiba Inu’nun Listelenmesi Hakkında Yorum Yapmayı Reddetti

Röportaj sırasında Assia, Dogecoin ile benzer bir tutkuyu paylaşan bir başka popüler şaka coin olan Shiba Inu’dan da bahsetti. Assia’ya şaka para birimini listeleme planları sorulduğunda, şunları söyledi:

“Ne yazık ki, gelecekteki eToro listelemeleri hakkında yorum yapmıyoruz, ancak Shiba’nın da çevresinde tutkulu bir topluluğa sahip olduğunu söyleyebilirim.”

Hem Dogecoin hem de Shiba Inu, geçen ay önemli ölçüde yükseldi. DOGE ilk 5 kripto listesine girdi ve Shiba Inu, topluluk heyecanı ve Musk tweet’leri tarafından teşvik edildi. Bu tokenler bir zamanlar geçici hevesler olarak görülse de, son birkaç ayda birçok kişi için gerçek yatırımlara dönüştü.

eToro kısa süre önce platformuna ABD ve dünyadaki insanların dijital varlıklarla ticaret yapabileceği bir dizi kripto para ekledi.

Şirket, bu yıl 10.4 milyar dolarlık değerleme ile SPAC listesi aracılığıyla halka açılmaya hazırlanıyor. İşlevsellik açısından, son zamanlarda ticareti durdurma tartışmalarının merkezinde yer alan bir başka popüler mobil ticaret uygulaması Robinhood ile karşılaştırılıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.