eToro, Blockchain Şirketi Olan Firmo’yu Satın Aldı

Ticaret ve yatırım platformu olan eToro, Amerikada piyasaya sürülmesinden haftalar sonra, Kopenhag merkezli bir blockchain firması olan Firmo’yu satın alma planını açıkladı.

Firmo, tokenlerin herhangi bir blockchain üzerinde çalışmasına izin veriyor.
eToro’nun ilk satın alacağı şirketle ilgili anlaşmanın şartları henüz açıklanmadı.

Bugünkü alımlarıyla birlikte eToro, platformunda finansal varlıkları büyütmeyi hedefliyor. Bu büyümeyi kolaylaştırmak amacıyla İsrail merkezli şirket özellikle Firmo’nun araştırma ve geliştirme ekibi ile ilgileniyor.

eToro CEO’su Yoni Assia, Bloomberg’e “Bu şirket gelecekteki token ekonomisine büyüyerek girmemize yardımcı olacak”
“Blockchain konsolidasyonunda aktif oyuncular olmayı hedefliyoruz” dedi.
Bloomberg’e göre, yatırımcıların mülk ve hisse senedi gibi varlıkları ticari dijital haline çevirmeyi amaçladıkları için 2019’da tokenleşmiş varlıklar büyük rol oynayacaklar.

2017 Yılında kurulan Firmo, Sidechain’de çalışan FirmoLang adında bir programlama dilinede sahip.
Borsalar FirmoLang’ı, P2P ödünç verme platformları veya tokenler gibi finansal araçlar oluşturmak amacıyla kullanabilirler.
Firmo çok yönlü ve tokenlerin herhangi bir blockchain üzerinde çalışmasına izin veren bir şirkettir.

Başlangıçta sosyal bir ticaret platformu olarak hizmet vermesiyle bilinen şirket, 2013 yılında CFD’ler aracılığıyla bitcoin ticareti yapmaya başladı. Ardından, 2017’de müşterilerin Ethereum, Ripple, Litecoin ve diğer kripto para birimleri ticaretinde bulunmalarına ve yatırım yapmalarına da izin verdi.

eToro 2007 yılında kurulduğundan beri 223 Milyon dolar topladı.

Kaynak:Bankingtech

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.