Ethereum’un Twitter Hacmi %54 Arttı, Sebebi ise DeFi!

0

Twitter, Reddit ve Telegram gibi sosyal medya platformları, kripto para yatırımcılarını ve tüccar duyarlılığının ne durumda olduğunu ölçebilmek için kullanılabilir.

EToro’nun son üç aylık raporuna göre, Ethereum’un Tweet hacmi DeFi nedeniyle %54 arttı.

Bunun sonucunda da Tron, DeFi sayesinde Twitter’da %228 büyüme yaşadı. Aynı zamanda Bitcoin; Twitter konusunda hala 3. Çeyrekte hâkim olmaktadır.

Yıllar boyunca; Twitter, Reddit ve Telegram gibi sosyal medya mecraları kripto topluluklarına kapısını açmıştır. Fakat bu platformdaki kripto konulu tartışmalar, artık Ethereum gibi belirli bir dijital varlık veya tüm kripto piyasası ile ilgili hassaslığı ölçmek adına kullanılıyor.

Ethereum’un Twitter Hacmi %54 Arttı

EToro’daki ekip; üçüncü çeyrek kripto piyasası raporunda bu etkileşimlerin net bir analizini duyurdu. Aynı çeyrekte DeFi’yi çevreleyen heyecan sebebi ile Ethereum ile ilgili durumun %54 büyüdüğünü belirledi.

Ethereum’un Twitter etkinliğine gelirsek; bu durum da benzer şekilde DeFi’nin yükselişinden yararlandı. Bu yararlanma üçüncü çeyrekte %54 büyümesine sebep oldu. Ethereum; ETH’deki ortalama Tweet sayısı 6.541’den 10.078’e kadar yükseldi. Twitter etkinliğinde görülen en büyük artış bu oldu.

TRON’daki hacmi karşılaştırmak gerekirse; Ethereum’a göre oldukça düşük kaldı. 115’ten 379’a yükselebildi.

DeFi sebebiyle Tron’un Twitter büyümesi ile ilgili olarak; dijital varlık üçüncü çeyrekte en büyük yükselişi gördü.

TRON; herhangi bir kripto varlığın Twitter büyümesindeki en büyük yükselişi yaşadı. Aynı zamanda çeyrek boyunda %56 geri dönüş gösterdi.

Sadece 12 gün içerisinde TRON’un fiyatı Band Protokolü ile bir ortaklık gerçekleştireceğini ve bir likidite madenciliği projesini başlatılacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından, 0,023 dolardan 0,043 dolara yükselme görüldü.

TRON; 3 Eylül’ün yüksek seviyesinin ardından %40 düştü. Şüphemiz yok ki TRON, DeFi rallisinden oldukça yararlandı.

Bitcoin Hala Twitter’da 1 Numara

Ethereum ve Tron’un yaşadığı bu yüksek artış maalesef ki Bitcoin’i düşürmeye yetmedi.

Tüm bu artışlara rağmen Bitcoin hala kriptoların arasında 1 numara olmaya devam ediyor. Tüm kripto varlık tweetlerinin%44’ü Bitcoin ve BTC’nin piyasa değeri hakimiyetinden (genel kripto piyasası payı) %58’de kaldığından bahsetti.

Bitcoin, günlük ortalama 1.000 tweete bile yaklaştı

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın