Ethereum’un Sahip Olup da Bitcoin’in Sahip Olmadığı Şey Ne?

Bitcoin ve Ethereum’un toplam piyasa değeri, toplamda 766 milyar dolar olan kripto para piyasasının 630 milyar dolarını karşılıyor. 2020’de her iki kripto da ilgi odağı için yarıştı ve Bitcoin yeni bir yükselişle bitiş yaparken, Ethereum da pazarında dalgalar yarattı.

Ethereum’da Balinalar Var

Ethereum, Mart 2018’den bu yana ilk kez 750 doların üzerine çıktı. 31 ay sonra başarıya ulaşıldı ve büyük holding adresleri keşfedildi. Santiment’e göre, 10.000’den fazla tutan 39 ETH adresi belirlendi. Bu kadar güçlü birikim aktivitesi, genellikle Bitcoin’de görülüyordu, ancak şimdi ETH sahiplerinde de yaşanıyor.

Hodling hissi, 3 aylık borsa net akışı ile daha da desteklenebilir. Borsa akışındaki düşüş, ETH işlemlerinin olduğu borsalar arasındaki hacim farkını temsil ediyor ve bu da perakende satış için borsaya daha az token girdiğini ortaya çıkarıyor.

Ethereum için Risk/Ödül faktörü daha önce genişletildi ve yatırımcılar, özellikle kripto varlığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1400 dolar’dan hala yarı yol kadar geride olduğu için durumu not ediyor.

Opsiyon Piyasasına Olan İlgi Hala Yüksek

Türev piyasası da Ethereum’da uyumuyor, çünkü son verilere göre, ETH Opsiyon tüccarları, fiyatın %20 daha artmasını ve Ocak sonuna kadar 880 dolar’a yükselmesini bekliyor. Profesyonel tüccarlar, Ether’in gelecekteki potansiyeline güvenmeye devam ediyor.

Kaynak: ambcrypto

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.