Ethereum’un Merkeziyetsiz Finans Yapısı (DeFi) İyileşirken, Neden Hala Düşüyor?

0

Ethereum’un blok zincir ağı, piyasaya daha fazla merkeziyetsiz finansman (DeFi) lanse edilmesiyle köklü bir yükselişe geçti. Ağ şimdi, 2,7 milyon ETH rekor seviyesine ulaşıyor; Ancak bu aktivite, kripto paranın fiyatına yansımamaktadır. ETH, geçtiğimiz 24 saat içinde %1.75 oranında değer kaybetti.

Ethereum Ağının Genel Büyümesi

Vitalik’in blok zinciri, Bitcoin ve DApp odaklı diğer ağlardan gelen eleştirilere rağmen, günümüzde hayatta kaldı. Ethereum ağı, DApp (merkeziyetsiz uygulamalar) arenasına hükmetmek için büyüdü ve sonuçta 2 numaralı kripto konumunu güvence altına aldı. Blockchain alanı içerisindeki analizi, ETH ağının, aktivitesine ve hash gücüne bağlı olarak oldukça sağlıklı olduğunu göstermektedir.

Bloklarla ilgili son atılan Tweet, ETH ağının geçmişe dayalı durumunu vurguladı. İstatistiklere göre, oluşturulan adres sayısı 70,7 binde durduğunda, ETH’nin 244 bin aktif kullanıcısı vardı. Ayrıca, yalnızca 23.9 bin adresin şebekeyi 24 saat içinde terk etmiş olması da dikkat çekicidir.

Geçen ayın Ethereum performansının özeti, blockchain ekosistemindeki genel iyileşmeyi daha da vurgulyor. DApp’lerin kullanımı, 9 milyondan fazla bloğa ulaşan ETH madencileri ile önemli ölçüde artmıştı. Ayrıca, 15 milyondan fazla ETH adresi pozitif bir dengeye sahipti. Ek olarak, Kasım ayı, MAKERDAO tarafından çok taraflı bir DAI başlatılmasına işaret etti; Bu DApp, artık teminatlandırma için hem ETH hem Basic Attention Token(BAT) kabul etmektedir.

Ethereum Hâlâ Dibe Mi Vuruyor?

DeFi’nin başarısına rağmen, kripto pazarının genel görünümü ETH’nin fiyatını düşürmedi. Desteği 150 $ ‘da tutmakta zorlanıyor ama ayı sezonu bu çeyreğe doğru şiddetini arttırdığı için bu seviyenin altına çekildi. Ancak, son kripto kışı, devam eden düşüş trendinden daha kötüydü; ETH, 2018’in ayı sezonunun zirvesinde 90 Dolar civarında işlem görüyordu. Bu fiyat belirsizliği spekülasyonun kaçınılmaz bir sonucudur, ancak ETH’nin temel büyümesi ve kademeli yol haritası hala göze çarpıyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın