Ethereum’un Merkeziyetsiz Finans Yapısı (DeFi) İyileşirken, Neden Hala Düşüyor?

Ethereum’un blok zincir ağı, piyasaya daha fazla merkeziyetsiz finansman (DeFi) lanse edilmesiyle köklü bir yükselişe geçti. Ağ şimdi, 2,7 milyon ETH rekor seviyesine ulaşıyor; Ancak bu aktivite, kripto paranın fiyatına yansımamaktadır. ETH, geçtiğimiz 24 saat içinde %1.75 oranında değer kaybetti.

Ethereum Ağının Genel Büyümesi

Vitalik’in blok zinciri, Bitcoin ve DApp odaklı diğer ağlardan gelen eleştirilere rağmen, günümüzde hayatta kaldı. Ethereum ağı, DApp (merkeziyetsiz uygulamalar) arenasına hükmetmek için büyüdü ve sonuçta 2 numaralı kripto konumunu güvence altına aldı. Blockchain alanı içerisindeki analizi, ETH ağının, aktivitesine ve hash gücüne bağlı olarak oldukça sağlıklı olduğunu göstermektedir.

Bloklarla ilgili son atılan Tweet, ETH ağının geçmişe dayalı durumunu vurguladı. İstatistiklere göre, oluşturulan adres sayısı 70,7 binde durduğunda, ETH’nin 244 bin aktif kullanıcısı vardı. Ayrıca, yalnızca 23.9 bin adresin şebekeyi 24 saat içinde terk etmiş olması da dikkat çekicidir.

Geçen ayın Ethereum performansının özeti, blockchain ekosistemindeki genel iyileşmeyi daha da vurgulyor. DApp’lerin kullanımı, 9 milyondan fazla bloğa ulaşan ETH madencileri ile önemli ölçüde artmıştı. Ayrıca, 15 milyondan fazla ETH adresi pozitif bir dengeye sahipti. Ek olarak, Kasım ayı, MAKERDAO tarafından çok taraflı bir DAI başlatılmasına işaret etti; Bu DApp, artık teminatlandırma için hem ETH hem Basic Attention Token(BAT) kabul etmektedir.

Ethereum Hâlâ Dibe Mi Vuruyor?

DeFi’nin başarısına rağmen, kripto pazarının genel görünümü ETH’nin fiyatını düşürmedi. Desteği 150 $ ‘da tutmakta zorlanıyor ama ayı sezonu bu çeyreğe doğru şiddetini arttırdığı için bu seviyenin altına çekildi. Ancak, son kripto kışı, devam eden düşüş trendinden daha kötüydü; ETH, 2018’in ayı sezonunun zirvesinde 90 Dolar civarında işlem görüyordu. Bu fiyat belirsizliği spekülasyonun kaçınılmaz bir sonucudur, ancak ETH’nin temel büyümesi ve kademeli yol haritası hala göze çarpıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.