Ethereum’un Gelişimi, Kripto Para Birimini Meşrulaştırma Potansiyeline Sahip!

Kripto para piyasası son günlerde hareketli bir dönem geçiriyor. Piyasada ilk sırada yer alan Bitcoin, hareketleriyle her sektörde kendini göstermeye devam ediyor.

Piyasa, son zamanlarda Bitcoin’e ilgi gösteren birçok kurumun dikkatini çekti. Square Inc, MicroStrategy inc ve diğer kurumlar.. Hepsi zamanla artan varlıklarıyla Bitcoin’e yatırım yaptı.

Çeşitli şirketlerin varlıklarını özetleyen Bitcoin hazineleri listesini incelediğimizde, şirketlerin birlikte 953.190 BTC tuttuğunu gördük. MicroStrategy, diğerlerinden daha fazla Bitcoin tutma konusunda da lider durumda. Şirket aldığı her fırsatla payını artırıyor.

Bir kurumun kazanmasıyla, diğerleri de daha aktif bir şekilde katılmaya ve mümkün olduğunca fazla BTC‘yi sahiplenmeye mecburdu. Aksine, ikinci kripto para birimi olan Ethereum, birçok kişi tarafından potansiyel sahibi olarak kabul edildi.

ETH’nin değeri sadece artmakla kalmıyor, aynı zamanda etrafında gelişen merkezi olmayan bir finans ekosistemine de sahip. Aynı zamanda, kripto para birimi DeFi sisteminin büyümesine de katkıda bulundu. Artık konsolide edici piyasada ETH, bir şekilde bir hedge olarak hareket ettiği için “kripto para birimini meşrulaştırma” potansiyeline sahip.

Token Metrics’in Baş Teknik Analisti Bill Noble ETH hakkında şöyle konuştu:

“ETHEREUM, KRİPTO PARA BİRİMİNİ MEŞRULAŞTIRACAK VE bitcoin için sadece bir para birimi olarak değil, teminat olarak yeni bir imaj yaratacak bir faiz oranı mekanizmasının omurgasıdır.”

Kurumlar Bitcoin’e koşarken, Ethereum gerçekten güçlü ve yenilikçi bir şey geliştiriyor olabilir. DeFi çılgınlığı Bitcoin’in dalgalanmasıyla durmuş olsa da, pompa azaldığı zaman DeFi ekosistemi bu sefer yatırımcıların dikkatini bile çekebilir.

Kaynak: ambcrypto

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.