Ethereum’daki Anormal Transferler Kara Para Aklama Mı Yoksa Saldırı Sonucu Mu Gerçekleşiyor?

Geçtiğimiz gün Etherscan tarafından açıklanan bir habere göre Ethereum cephesinden normal olmayan bir işlem daha gerçekleşti. Yaklaşık 752 bin dolar transfer gerçekleştiren gönderici, transfer ettiği ücrete yakın olarak 539 bin dolarlık bir gönderim ücreti (gaz limit) ile transfer yaptı.

Bunun gibi bir işlem de 10 Haziran’da U.Today tarafından bildirilmişti. O işlemde ise 133 dolarlık bir transfer için yaklaşık 2.6 milyon dolarlık bir gönderim ücreti yapıldığı haberde yer aldı. Bu işlemlerin açıklaması olarak bazı analistler gönderim ücretini yanlışlıkla büyük rakamlar giren varlık sahipleri olduğunu düşünse de akıllara kara para aklama gibi durumlar geliyor.

Bu kadar yüksek gönderim ücretlerinin ödenmesi çoğu okur için anlamsız ve yasa dışı işler için kullanıldığı düşüncesini akıllara getirdi. Bu olayların ardından Bitfly, aynı cüzdanın 10.000 ETH transferi daha yaptığını Twitter hesabından açıkladı. Bu gibi durumların yaşanması hakkında ise Primitive Ventures risk sermayesi şirketi sahibi Dovey Wan açıklama yaptı.

Hatalar ve kara para aklama olasılıkların dışında bilgisayar korsanlarının kullanıcıları hesaplarına saldırması ile gerçekleşebileceği öne sürdü.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.