Şubat 12, 2024

Ethereum’da Yükseliş Rüzgarı Esiyor: Analistten Detaylı Değerlendirme ve Beklentiler!

Ünlü analist Eric Krown, son zamanlarda Ethereum ‘un etkileyici performansını değerlendirerek 2500 dolar seviyesinin üzerine çıkmasının önemli bir kilometre taşı olduğunu vurguladı. Derinlemesine teknik analizleriyle tanınan Krown, Ethereum’un devam eden rallisine ilişkin olumlu görüşlerini paylaştı. Özellikle daha yüksek zaman dilimlerindeki gücünü vurguladı.

Ethereum’un Yükselişi ve Teknik Analizi

Krown, ETH’nin özellikle günlük ve haftalık grafiklerdeki dikkat çekici performansına vurgu yaptı. ETH’nin güçlü yükseliş momentumunu yansıtan ardışık yeşil mumlar basma eğilimine dikkat çekti. Son koşunun 5 Şubat’ta başladığını ve üç yeşil mumun ardından kırmızı bir mum ve şimdi potansiyel olarak yine üç yeşil mumdan oluşan bir model gözlemlediğini ifade etti. Bu durum, kısa vadeli esneklik göstergesi olarak değerlendirilebilir ve küçük geri çekilmelerin olasılığına işaret ediyor.

Temel Teknik Göstergeler

Analist, ETH’nin yükseliş eğilimini destekleyen çeşitli önemli teknik göstergelerden bahsetti. Öncelikle, uzun vadeli gücü gösteren bir işaret olarak, 21 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamalar arasındaki yükseliş geçişine vurgu yaptı. Ayrıca, Kasım ve Ocak aylarının en düşük seviyeleri arasındaki gizli yükseliş ayrışması, altta yatan yükseliş momentumunu güçlendirdiğini gösteriyor.

Günlük grafikte Ethereum, %50’lik tarihi getiri aralığının en yüksek seviyelerini aşarak daha fazla potansiyel artışa işaret ediyor. Kısa vadeli dalgalanmalara rağmen, analist, düşük volatilite değerleri ve hem 5 günlük hem de haftalık grafiklerdeki yükseliş sinyalleriyle Ethereum’un momentumunun devam ettiğine inanıyor.

Uzun Vadeli Perspektif

Krown, Ethereum’un güçlü pozisyonunu özellikle aylık grafikte gösterdi ve HPDR bantlarının medyanını yeniden kazanmasının önemine işaret etti. Bu durumun daha fazla yukarı yönlü potansiyel sunabileceğini belirtti. Şubat ayı boyunca Ethereum’un mevcut seviyelerini koruması durumunda, Krown’un düşük 3000’lere doğru bir hareket beklediği ifade ediliyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Eric Krown, Ethereum’un beklentilerini yükseliş eğiliminde sürdürüyor. Ek olarak yakın ve uzun vadede yukarı yönlü ivmenin devam etmesini öngörüyor. Kısa vadeli geri çekilmeler olabilir ancak, özellikle 2500 dolar seviyesi civarında, Krown bunları daha fazla kazanç için birer fırsat olarak değerlendiriyor.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?