Ethereum’da İşlem Ücretileri Yükseldi

0

Ethereum ağında son zamanlarda yaşanan haraketlerden dolayı yükseliş gerçekleştirdi.

Nate Maddrey’in kişisel Twitter tarafından paylaştığı bilgilere göre Ethereum’daki bazı blokların işlem ücreti 30 dolara kadar çıktı.

Peki Neden Yükseldi?

Ethereum ağının içerisinde çok fazla sayıda dApp tarzında proje bulunmakta. Bu projeler ise Ethereum ağının tıkanmasına sebep oluyor.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Ethereum ağ kapasitesi yüzde 94 oranında doluluk bulunuyordu ve kullanıcıları o dönemde Ethereum üzerinden işlem yaparken bazı sorunlarla karşılaşıyorlardı. Ethereum ağının şu anki kapasite ise yüzde 84 oranında seyretmekte.

Bu gibi yoğunluk zamanlarıda Ethereum ağında işlem yapmanın maliyeti de yükselmekte. Geçtiğimiz günlerde ise işlem ücretlerinin 30 dolara çıkmasının belli başlı birkaç sebebi olabilir.

Bu sebepleri kısaca şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kısa bir zaman önce Ethereum’daki madencilik faaliyetlerinin geçici olarak hareketsiz olması.
  • Ethereum fiyatının düşmesiyle birlikte tasfiye edilen DeFi (merkezsiz finans) kontratları.

Ethereum’un işlem ücretlerinde bu gibi dönemlerde yükselişe geçmesinde bazı kripto para takipçileri tarafından eleştirilerle karşı karşıya kalmakta.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın