Ethereum’da İşlem Ücretileri Yükseldi

Ethereum ağında son zamanlarda yaşanan haraketlerden dolayı yükseliş gerçekleştirdi.

Nate Maddrey’in kişisel Twitter tarafından paylaştığı bilgilere göre Ethereum’daki bazı blokların işlem ücreti 30 dolara kadar çıktı.

Peki Neden Yükseldi?

Ethereum ağının içerisinde çok fazla sayıda dApp tarzında proje bulunmakta. Bu projeler ise Ethereum ağının tıkanmasına sebep oluyor.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Ethereum ağ kapasitesi yüzde 94 oranında doluluk bulunuyordu ve kullanıcıları o dönemde Ethereum üzerinden işlem yaparken bazı sorunlarla karşılaşıyorlardı. Ethereum ağının şu anki kapasite ise yüzde 84 oranında seyretmekte.

Bu gibi yoğunluk zamanlarıda Ethereum ağında işlem yapmanın maliyeti de yükselmekte. Geçtiğimiz günlerde ise işlem ücretlerinin 30 dolara çıkmasının belli başlı birkaç sebebi olabilir.

Bu sebepleri kısaca şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kısa bir zaman önce Ethereum’daki madencilik faaliyetlerinin geçici olarak hareketsiz olması.
  • Ethereum fiyatının düşmesiyle birlikte tasfiye edilen DeFi (merkezsiz finans) kontratları.

Ethereum’un işlem ücretlerinde bu gibi dönemlerde yükselişe geçmesinde bazı kripto para takipçileri tarafından eleştirilerle karşı karşıya kalmakta.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.