Şubat 9, 2024

Ethereum’da Beklenen Ralli Kapıda: Bu Gelişmeyle Birlikte Bu Tarihte 3000 Doları Görebilir!

Dijital para birimleri arenasında, Ethereum şu anda Bitcoin’i geride bırakarak etkileyici bir yükseliş sergiliyor. Bu da büyük bir ilgi uyandırıyor. Gerçekleşecek olan Dencun yükseltmesiyle birlikte, Ethereum’un 3.000 dolar seviyesine ulaşması ve hatta 5.000 dolara doğru bir potansiyel artışa işaret eden spekülasyonlar yoğunlaşıyor. Bu durum, ETH’nin tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Ancak, düzenleyici zorluklar Spot ETH ETF’sini geciktirebilir ve bu da iyimserlik konusunda bir uyarı niteliği taşıyabilir.

Duncan Yükseltmesi: BeklenenDestek!

Ethereum, heyecanla beklenen ‘Dencun’ yükseltmesine hazırlanıyor, bu gelişme 13 Mart’ta gerçekleşecek. ETH geliştiricileri, bu yükseltmenin 8626176 slotunda, tam olarak 13:55 UTC’de gerçekleşeceğini doğruladılar. İki haftada bir gerçekleştirdikleri toplantıda bu bilgiyi paylaşan geliştiriciler, yükseltmenin resmi onayını ve GitHub doğrulamasını bekliyorlar.

Bu yükseltme, akıllıca bir çözüm olan “proto-dank sharding”i sunarak işlem ücretlerini azaltmayı ve Ethereum veri erişimini daha maliyet etkin hale getirmeyi amaçlıyor. Bu çözüm, geliştiricileri Celestia, Avail ve EigenDA gibi platformlara çekiyor.

Dencun yükseltmesi öncesinde Ethereum geliştiricileri, ana ağ koşullarını simüle etmek için test ağlarını titizlikle kullanarak herhangi bir aksaklığın tespit edilmesini ve verimli bir şekilde düzeltilmesini sağlıyor. Bu ihtiyati adım, yükseltme sonunda halka sunulduğunda kesintileri en aza indirir.

Uzmanlar Ne Diyor?

Ünlü Ethereum yatırımcısı Ryan Berckmans, ETH’nin önümüzdeki boğa döngüsünde 27.000 dolar seviyesine ulaşabileceği tahmininde bulunarak dikkat çekiyor. Yükseltme sonrası madencilerin satış baskısının azalacağını ve bu durumun potansiyel fiyat artışına katkı sağlayabileceğini öngörüyor. Ayrıca, Berckmans Ethereum’un ölçeklendirme yükseltmelerini de hesaba katıyor ve ABD başkanlık seçimlerinin kripto fiyatları üzerindeki etkisini değerlendiriyor.

Tarih Tekerrür mü Edecek?

Yükseliş eğilimine rağmen, tarihsel modeller Dencun yükseltmesi sırasında, Eylül 2022’deki Birleşme olayından sonra gözlemlenen ‘haberleri sat’ olayını anımsatan potansiyel bir kısa vadeli düzeltmeye işaret ediyor. Analistler, dikkatli olunması gerektiğini tavsiye ederken, kademeli bir toparlanma yaşanabileceğine ve ETH’nin Mart ayında 2.000 dolar seviyesini yeniden test edebileceğine inanıyorlar.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum’un rallisi devam ederken, yatırımcılar Dencun’un etkilerini yakından takip edecekler.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?