Ethereum Yöneticisinden Öneri: İşlemler Geriye Alınsın

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin bugün yaptığı anketle tartışma konusu yarattı. Vitalik, herhangi bir saldırı olduğunda işlemlerin geri alınmasını önerdi. Bu konuyu da Twitter üzerinden bir anketle paylaştı.

Vitalik Buterin, Twitter’da bir anket yayınladı. Yaptığı ankette kullanıcılarına, borsa ve benzer değişim platformlarının herhangi bir saldırıya uğradığında, işlemlerin geriye alınarak, kayıpların engellenmesi fikrini sordu.

Yazının devamında ise böyle bir işlemin yapılması için kaç koinin illegal yolla başka cüzdanlara aktarılması gerektiğini sordu. Seçenekler ise 1 milyon koin, 1-10 milyon, 10-100 milyon koin ve asla müdahale edilmemeli gibiydi.

Kullanıcılar, Buterin fikrine çok destek vermedi ve ankete katılan kullanıcıların %60’ı ‘asla müdahale edilmemeli’ seçeneğini işaretli. Çünkü bu öneri blockchain temelli olan kripto paraların doğasına aykırıydı. Herhangi bir merkezin veya otoritenin olması, kullanıcıları rahatsız etmiş olmalı.

Ethereum derinden değişiklik gösterecek koinler arasında. Ethereum yöneticileri, ağın büyüme sorunlarını çözmek için temel sistemde bir dizi değişikliğe gitmeyi hedefliyor

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.