Ocak 5, 2024

Ethereum Yeni Güncellemesini Test Etmeye Hazırlanıyor: Beklentiler Yüksek

Ethereum, ağ için önemli iyileştirmeler ve değişiklikler getirecek yeni yükseltmesini yayınlamaya hazırlanıyor. “Pectra” yükseltmesi olarak bilinen “Prag” yükseltmesi topluluk tarafından heyecanla bekleniyor.

Söz konusu güncelleme öncelikle Goerli’de 17 Ocak’ta, Sepolia’da 30 Ocak’ta ve Holesky’da 7 Şubat’ta yayınlanacak. Geliştiriciler söz konusu yükseltmenin kusursuz çalıştığından emin olduktan sonra ana ağda da yayına alacaklar.

ethereum yeni güncellemesini yayınlayacak.

Çekirdek geliştirme ekibi şu anda Ethereum‘da depolama ve bilgiye erişimi optimize edecek bir veri yapısı olan Verkle ağaçlarının uygulanmasına öncelik verme konusunu tartışıyor. Bazı geliştiriciler Verkle ağaçlarının tek odak noktası olmasını savunurken, diğerleri Verkle geliştirmesinin yanı sıra daha küçük bir özellik çatalını takip etmeyi önermeye devam ediyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, yalnızca Verkle ağaçlarına odaklanmanın ana argümanı, karmaşıklıklarından ve bunları etkili bir şekilde uygulamak için gereken zaman yatırımından kaynaklanmaktadır. Bu, Verkle ağaçları bir sonraki öncelik haline gelirse, 12 ila 24 ay veya muhtemelen daha uzun bir süre boyunca yeni yürütme katmanı (EL) özelliklerinin ortaya çıkmayabileceği anlamına gelebilir.

Ancak odağın sadece Verkle ağaçlarına kayması bile Ethereum Katmanında birtakım güncellemeler gerektiğine ilişkin yorumları ortaya çıkarıyor.

Örneğin, veri kullanılabilirliği için gaz sınırında yapılan değişiklikler Ethereum’un ölçeklendirme çözümleri için çok önemlidir ve hem yürütme katmanı hem de mutabakat katmanı (CL) arasında koordinasyon gerektirir.

Sonuç olarak söz konusu güncelleme Ethereum’un merkezi olmayan uygulamalar için güvenli, verimli ve ölçeklenebilir bir platform sunmaya devam etmesini sağlamada ileriye doğru atılmış bir adım olarak kabul ediliyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?