Mart 18, 2023

Ethereum Yatırımcılarını Sevindiricek Veriler Nihayet Geldi!

IntoTheBlock’e göre, kripto para dünyası için dönüm noktası niteliğindeki bir hamleyle, Ethereum arzı 2023 yılında 66.000 ETH azaltıldı.

Bu durum, Ethereum’un Eylül 2022’de gerçekleşen proof-of-stake (PoS) mutabakatına ‘Merge’ geçişinin bir sonucu olarak ortaya çıktı. Yeni mutabakat mekanizması ile ETH işlem ücretlerinin bir kısmı yakılmaktadır. Bu durum Ethereum’u deflasyonist hale getirdi.

Bu terime aşina olmayanlar için deflasyonist para birimi, para arzının zaman içinde azaldığı bir para birimidir. Bu durum, para arzının zaman içinde arttığı enflasyonist para birimlerinin tam tersidir.

Özellikle deflasyonist para birimleri, kıtlığın bir varlığın değerini artırabileceğine inandıklarından, kıt dijital varlıklar arayan kripto meraklıları için özellikle caziptir.

Nisan Ayının Şanghay Güncellemesi

Shapella yükseltmesi olarak da bilinen ve merakla beklenen bir diğer Şanghay-Capella yükseltmesinin 12 Nisan 2023 tarihinde hayata geçirilmesinin planlandığını belirtmekte fayda var.

Bu yükseltmenin en dikkat çekici yönü, ana ağa doğrulayıcı staking para çekme işlemlerini getirecek olan Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 4895’tir. Bu, Ethereum’un geçen yıl Eylül ayında Merge yükseltmesinin ardından proof-of-stake (PoS) konsensüsüne geçişi sırasında dışarıda bırakılan çok önemli bir özelliktir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ETH haber yazıldığı sırada 1.816,52 dolar civarında işlem görüyor. Varlığın fiyatı son 7 günde %26 oranında artarak sağlam bir büyüme kaydetti.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?