Şubat 24, 2022

Ethereum Yatırımcıları 510 Milyon Dolarlık Tasfiyelerle Karşı Karşıya Kalabilir!

Ethereum blok zinciri, yüksek gaz ücretleri nedeniyle sorunlarla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Ethereum gaz ücretlerini takip eden Nansen platformu, ethereum gaz ücretlerinin arttığını tespit etti. Tespitin yapıldığı gün Nansen platformuna göre gaz ücretleri 250 gwei’ye yani 9 doların üzerine ulaşmıştı.

Ethereum blok zincirinde artan işlemler nedeniyle gaz ücretlerinde de artış meydana geliyor. Son 24 saatte en fazla gaz ücreti harcayanlar, DeFi kripto kredi protokolleri olduğunu tespit edildi. Harcanan gaz ücretlerinin %18’den fazlası Uniswap’ten gelirken, 1inch %3.43, aave İSE %3.2’sini oluşturdu.

Veriler, yatırımcıların düşen Etherum (ETH) fiyatı nedeniyle riske hazırlandıklarını gösteriyor. Block Analytica’dan alınan verilere göre, ETH 2082 dolarlık fiyat etiketine sahip olunca yaklaşık 510 milyon dolarlık teminat tasfiyesi gerçekleşecek.

Ancak şu anki gaz ücretleri dolar bazında önceki aylara göre daha ucuz görünüyor. BitInfoCharts verilerine göre Aralık ayında medyan gaz ücreti 22 dolar civarındaydı. Ocak ayında da gaz maliyetleri işlem başına ortalama 15 dolar civarındaydı.

Aynı zamanda ağ, ETH 2.0 güncellemesinin gelmesiyle birlikte oynak gaz ücretlerini tamamen hafifletmeyi hedefliyor. Ağ, bu yılın ilerleyen dönemlerinde hisse kanıtına geçisin daha öngörülebilir gaz ücretleri getireceğini tahmin ediyor.

Ethereum (ETH) Fiyatı Düşmeye Devam Ediyor

Ethereum (ETH) fiyatı son iki hafta içinde %24,8 düşerek kaybını 700 doların üzerine çıkardı. ETH, yazı yazılırken %13.11 düşüşle 2.300 dolar civarında el değiştiriyor.

Mevcut fiyat, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50’nin üzerinde bir düşüş anlamına geliyor. Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin de dahil olmak üzere birçok piyasa uzmanı, tüm kripto piyasasının uzun süreli bir ayı piyasasına katlanmak zorunda kalabileceği konusunda uyardı. Bloomberg analistleri ayrıca daha önce Ethereum fiyatının kaldıraçları 1.700 dolar civarında test etme riskinin var olduğu konusunda uyardı.

Ancak Ethereum için yükseliş tahmini yapanlar da bulunuyor elbette. Kripto karşılaştırma sitesi Finders’ın fintech uzmanlarından oluşan bir panelde, 2022’nin sonunda ETH fiyatının 5000 doları geçebileceği düşünülüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.