Ethereum ve Bitcoin’deki Dikkat Çekici Veriler!

0
162

Popüler veri sağlayıcısı Glassnode’a göre, daha fazla yeni kullanıcı ETH pazarına girdi ve kripto borsalarına gönderilen ETH miktarı son yirmi dört saatte neredeyse yüzde 40 artış gösterdi.

Glassnode son Twitter paylaşımında, dijital ticaret platformlarına ETH yatırma sayısının son 24 saatte yüzde 36.5’lik önemli bir artış gördüğünü söyledi. Veriler 539.229’dan 735.958’e yükseldiğini gösteriyor.

Bununla birlikte, analiz firması sıfırdan farklı değere sahip adres sayısının yeni bir ATH’ye ulaştığını belirtti. Bu ETH adreslerinin miktarı şu anda 47.863.631’e yaklaşıyor ve bu da bugün yaklaşık 3.000 cüzdanlık bir büyüme yaşandığını gösteriyor. Bu veriler, fiyatta durgunluk yaşayan ETH için bir yükseliş belirtisi olabilir.

DeFi ve Ethereum

DeFi’ın 2020’nin dördüncü çeyreğinde eskisi kadar popüler olmadığı düşünülebilir, ancak birkaç DeFi protokolünde kilitlenen Ethereum ve Bitcoin miktarı aksini gösteriyor gibi görünüyor. CyrptoRank Platformundan gelen verilere göre DeFi’de kilitlenen Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) değeri 4.78 Milyar dolar seviyesinde.

Ayrıca, DeFi’de kilitlenen ETH miktarı, yılın başından bu yana %194 arttı ve Bitcoin’inki aynı zaman diliminde %10.000’den fazla arttı. Aşağıda, DeFi’de kilitlenen Etheruem ve Bitcoin miktarındaki büyümenin görsel bir temsilini içeren CryptoRank Platform tarafından yapılan analizi görebilirsiniz.

DeFiPulse verileri, DeFi’de kilitli olan dijital varlıkların değerinin şu anda 11.17 Milyar dolar olduğunu ortaya koyuyor. Bu miktarın 8.6 Milyon ETH ve 159.700 Bitcoin’i şu anda DeFi platformlarında kilitli durumda. Bunun yanında, hem ETH hem de BTC’nin OKEx olayının şokunu atlattıktan sonra değer kazandığını söyleyebiliriz. Son olarak DeFi büyümesinin ETH fiyatını olumlu yönde etkileyeceğini düşünen uzmanlar olduğunu belirtmekte fayda var.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın