Ethereum Vakfı Araştırmacısı Hakkındaki Tutuklama Kararında Son Durum

Virgil Griffith, FBI tarafından Kuzey Kore’ye seyahat ettiği ve Pyongyang’da bir konferansa katıldığı için tutuklanmıştı. Ardından haberlerde son olarak yer alan Ethereum Vakfı Araştırmacısı , artık “Uluslararası Acil Ekonomik Güçler Yasasını ihlal etmekten” suçlandı. En son gelişme ilk olarak Şehir İçi Basın tarafından 8 Ocak’ta açıklandı.

Griffith, Pyongyang Blockchain ve kripto para Konferansı’na katılması sebebiyle 28 Kasım’da Los Angeles Uluslararası Havaalanı’nda tutuklandı. Griffith’in konferansa katılımı, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın bunun için izin vermediğini bildirmesinden dolayı ABD kararnamesini ihlal ediyordu.

ABD’li Avukat Geoffrey S. Berman tarafından yayınlanan resmi açıklamada, araştırmacının “ABD’nin önde gelen rakiplerinden” Kuzey Kore’ye yardımcı olduğu iddia edildi. Griffith’in “Uluslararası Acil Durum Ekonomik Güçleri Yasası’nı ihlal ettiği için 26 Aralık’ta kefaletle reddedildiği bildirildi. 2 Ocak’ta Şehir İçi Basın, ABD Savcılığı basın bürosu tarafından Ethereum Vakfı araştırmacısının henüz serbest bırakılmadığı konusunda bilgilendirdi.

Ethereum Vakfı Açıklaması

Ethereum Vakfı, tüm tartışmalardan uzaklaşmak için Griffith’in seyahatinin tamamen kişisel olduğunu iddia etti. Yakında zamanda aynı konuda bir açıklama yaptı,

“Vakıf, Virgil Griffith aleyhine açılan son suçlamaların farkında. Vakfın, Adalet Bakanlığının dosyalarında belirtilen etkinliklerde hiçbir şekilde temsil edilmediğini ve kişisel bir mesele olan bu tür seyahatleri ne onayladığını, ne de desteklediğini doğrulayabiliriz.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.