Şubat 8, 2024

Ethereum Trader’ları için Fırsat Sağlayacak Bir Veri Tespit Edildi: “Yükselişi Tahmin Etmek Olası!”

Kripto analitik platformu CryptoQuant’ın yakın tarihli bir raporuna göre, Ethereum net akış verileri ile fiyat hareketi arasında, hem yatırımcılar hem de meraklılar için değerli bilgiler sağlayan ilgi çekici bir ilişki ortaya çıktı.

Analistler, Ağustos 2023’ten bu yana Ethereum fiyatının negatif bölgede net akış veri birikimi dönemlerini takiben yukarı yönlü bir yörünge yaşama eğiliminde olduğunu tespit etti. Bu model, net akış verileri ile ETH piyasa değerinin sonraki hareketi arasında bir korelasyon olduğu anlamına geliyor.

Raporda da analiz edilen detaylarda, grafiklerde sarı noktalarla işaretlenen pozitif bölgeye girdiğinde tutarlı bir satış baskısı ortaya çıkaran 14 günlük Üstel Hareketli Ortalama yani EMA olma eğilimde. Bu gözlem, pozitif net akışın yatırımcılar arasında bir satış hissiyatını tetikleyebileceğini ve potansiyel olarak kripto paranın fiyatını etkileyebileceği anlamına geliyor.

ethereum analizinde dikkat çeken detay

Mevcut veriler itibariyle, Ethereum’un net akış verileri son 8 gündür negatif bölgede birikmeye devam ediyor. Negatif net akış verilerinin bu şekilde birikmesi, yatırımcılar tarihsel olarak olumsuzluk dönemlerinde fırsatları değerlendirdiğinden, alım faaliyetlerinde potansiyel bir artış anlamına gelmektedir.

Negatif net akış verileri ve ardından gelen yukarı yönlü fiyat hareketi arasındaki korelasyon, Ethereum’un piyasa dinamiklerini izleyenler için zorlayıcı bir sinyaldir. Geçmiş eğilimler, kripto paraların değişken dünyasında gelecekteki sonuçları garanti etmese de, bu tür modeller bilinçli kararlar almak isteyen tüccarlar ve yatırımcılar için değerli göstergeler olarak hizmet edebilir.

Sonuç olarak, Ethereum net akış verilerinin son analizine dayanarak, kripto para biriminin fiyatının ileriki günlerde yukarı yönlü bir hareket yaşayabileceğine dair bir öneri var. Bununla birlikte, piyasa katılımcılarının dikkatli olması ve yatırım kararları vermeden önce dış piyasa koşulları ve daha geniş eğilimler de dahil olmak üzere çeşitli faktörleri göz önünde bulundurması çok önemlidir.

Kaynak : AZCoin News
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?