Mart 23, 2024

Ethereum Tehlikeli Sulara Mı Yelken Açıyor? Popüler Analistin Tahminleri!


Kripto para piyasası, son yıllarda büyük ilgi gören ve hızla değişen bir alan haline geldi. Bu piyasada yatırım yapanlar, sık sık uzman analistlerin yorumlarını ve tahminlerini takip ederek yatırım stratejilerini şekillendiriyorlar. Bu kapsamda, önde gelen kripto analistlerinden biri olan Rekt Capital, Ethereum’un (ETH) değeri üzerine önemli bir uyarıda bulundu.

Rekt Capital’ın son analizine göre, ETH’nin mevcut fiyat seviyelerini koruyamaması durumunda, değerinde ciddi bir düşüş yaşanabileceği ihtimali bulunuyor. Analist, altcoin haber bülteninin son sayısında Ethereum’un tarihi verilerini baz alarak 3.000 doların altına gerileyebileceği iddiasında bulundu.

Analiste göre, Ethereum’un şu anda karşı karşıya olduğu durum oldukça karmaşık. Özellikle, ETH’nin daha önce kırılamayan 3.956 dolarlık direnç seviyesini aşamaması, mevcut durumu daha belirsiz hale getiriyor.

“Ethereum karmaşık bir noktada. Çünkü geçmişte olduğu gibi (aşağıdaki kırmızı daireler) yeşil 3.956 dolarlık dirençten reddedildi.”

Analist, Ethereum'un 'Karmaşık Bir Noktada' Olduğunu Söyledi

Bu nedenle, Rekt Capital ETH’nin belirli bir seviyeyi koruması gerektiğine inanıyor. Ethereum’un 3.342 dolarlık seviyeyi koruyamaması durumunda, 2.700 dolar seviyesine kadar bir düşüşün olabileceğini öngörüyor.

“Turuncu kutunun altında haftalık bir kapanış (yaklaşık 3.342 dolar) muhtemelen bir çöküşü tetikleyebilir, ancak turuncu kutunun destek olarak tutarlı bir şekilde korunması bir sonraki yükseliş hareketine ivme oluşturmak için yeterli olabilir.”

Analist ETH 2.000 dolara düşerse bile altcoin fiyatında uzun vadede yükseliş beklentisini sürdüreceğini söylüyor.

“Senaryo ne olursa olsun, yükseliş trendinin devamını sağlamak için ETH’nin bu turuncu kutulu alanı destek (mavi daire) olarak geri alması gerekiyor.

Dolayısıyla, ETH’nin bunu yaklaşık 4.000 dolara bir ralliden önce mi yapacağı yoksa bunu yapmadan önce 2.700 dolara düşmesi mi gerektiği, uzun vadede pek bir fark yaratmıyor çünkü makro trend yükseliş eğilimi gösteriyor, ancak kısa vadede dolar maliyeti ortalaması için fırsatlar sunuyor.”

Lider altcoin, bu yazının yazıldığı sırada son 24 saatte %4’ten fazla düşüşle 3.340 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?