Ethereum Tabalı Sanal Gerçeklik Oyunu Piyasaya Çıktı!

Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir sanal gerçeklik oyunu olan Decentraland artık halka açık.

Oyun, kullanıcıların Ethereum cüzdanlarına bağlanmasına ve LAND adı verilen bir kripto para (NFT) ile sanal gayrimenkul satın almasına izin veriyor.

Second Life veya World of Warcraft gibi oyunların aksine, Decentraland’daki işlemler Ethereum’un Blockchain’ine kaydedilir ve oyuncular sahip oldukları sanal mülk üzerinde tam kontrole sahiptir.

Oyun başladığı için, resmi bir duyuruya göre, kullanıcılar kodlarını satın almak zorunda kalmadan aldıkları arazilerde etkileşimli 3D sahneler oluşturmak için Decentraland’ın yazılım geliştirme kitini (SDK) kullanabilirler. Oyuncuların LAND kripto parasını, avatarları için aksesuar, giyilebilir ve isimleri takas edebilecekleri bir pazarda kullanabilecekler.

Bu tokenler, Decentraland’ın Aralık 2018’de gerçekleşen ikinci müzayedesi sırasında halka LAND satmaya başladığından beri genel dolaşımda.

O zamandan beri, LAND kripto parası var olan en çok işlem gören Ethereum NFT’si haline geldi. OpenSea sıralamalarına göre, kullanıcılar şu anda haftada yaklaşık 2000 ETH (550.000 Dolar) değerinde LAND ile işlem görüyorlar.

Lansmanını kutlamak için Decentraland şu anda bir hazine avına ev sahipliği yapıyor. Toplam 100.000 Dolar değerinde olan sanal öğeler (LAND kripto parası, giyilebilir cihazlar, CryptoKitties vb.) sahiplerini bekliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.