Eylül 14, 2023

Ethereum Rakiplerinden Şok Performans: Cardano’yu Geride Bıraktılar!


Santiment, iki Ethereum (ETH) rakibinin Cardano ‘yu (ADA) önemli bir alanda geride bıraktığını söylüyor.

Santiment’in yeni blog yazısına göre, Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM), geliştirme barındırma platformu GitHub’da son 30 gün içinde Cardano’dan daha fazla geliştirme faaliyeti görüyor.

 Şu anda bu ilk 10 sıralamasını oluşturan olağan şüphelilerin çoğu, Polkadot ve Kusama’nın paylaşılan Github deposu, ADA’nın bu yazın başlarında onları geride bırakmasının ardından Cardano’nun geliştirme oranını bir kez daha geride bırakıyor.

Cardano

Hem Polkadot hem de Kusama son 30 gün içinde 570,1 Github taahhüdü kaydederek diğer tüm kripto varlıklarına liderlik etti. Cardano ise son 30 günde 548,77 Github işlemiyle üçüncü sırada yer aldı.

Santiment, geliştirme faaliyetlerinin “hangi projelerin mevcut ürünlerini geliştirmek ve yenilemek için en fazla çabayı gösterdiğini” gösterdiğini söylüyor.

DOT haber yazıldığı sırada 4,02 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 13. sıradaki kripto varlığı son 24 saatte %0,6 artış gösterdi.

KSM piyasa değerine göre 173. sıradaki kripto varlık. Haber yazıldığı sırada 18,07 dolardan işlem görüyor ve son bir günde %0,1 artış gösterdi.

ADA yazım sırasında 0,24 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre sekizinci sıradaki kripto varlığı son 24 saatte %0,3 düştü.

Firma ayrıca, kayda değer geliştirme faaliyeti yaşayan diğer projeler arasında blockchain oracle Chainlink (LINK) ve eşler arası merkezi olmayan depolama ağı Filecoin (FIL) olduğunu söylüyor.

 Daha yakın zamanlara baktığımızda, Chainlink ekibinin geliştirme oranlarını oldukça yükselttiği görülüyor. Filecoin’in ekibi de Temmuz ayından bu yana biraz hız kazanmaya başladı.

LINK haber yazıldığı sırada 5,97 dolardan işlem görüyor. Ek olarak piyasa değerine göre 23. sıradaki kripto varlığı son 24 saatte %0,4 düştü.

FIL bu haber yazıldığı sırada 3,17 dolardan işlem görüyor. Dahası piyasa değerine göre 32. sıradaki kripto varlık son 24 saatte %1,2 arttı.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?