Şubat 17, 2023

Ethereum Rakibi Altcoin’den Hamle: %81 Arttı!

Gizlilik odaklı Ethereum rakibi Dusk Network (DUSK), ABD’li yetkililerin kripto varlıklar üzerindeki düzenleyici baskılara rağmen %81’den fazla artmayı başardı.

Katman-1 blok zinciri projesi Dusk Network (DUSK), yedi gün önce 0,1471 dolar iken şu anda 0,268 dolardan işlem görüyor.

Dusk Network, ticari uyumluluk standartlarına uyan gizlilik odaklı akıllı sözleşmelere odaklanıyor. Geçen ayın sonlarında Dusk Network, bireylerin kendi verilerini kontrol etmelerine ve aynı zamanda işle ilgili KYC taleplerini karşılamalarına olanak sağlamayı amaçlayan sıfır bilgi kanıtlı bir KYC çözümü olan Citadel’i piyasaya sürdü.

Dusk Network’ten Sabine de Witte, bireylerin KYC bilgilerini genellikle birden fazla kez paylaşmak zorunda kaldıklarını belirtti. Örneğin bir banka hesabı açtıklarında, bir hisse senedi alım satım aracılık hizmetinde hesap açtıklarında ya da bir ev satın aldıklarında sık sık KYC doğrulamak zorunda kalıyorlar.

“Katıldığınız tüm firmalar kişisel bilgilerinizi saklayacaktır. Bu da hem gizlilik hem de veri sızıntısı konusunda büyük bir açık yaratıyor. Bu tür problemleri aşmak için Citadel’i kullanabilirsiniz. Böylece verilerini depolayabilen ve doğrulayabilen tek bir tarafla muhattap olursunuz.

Bu da risk ve gizlilik riskini önemli ölçüde azaltır. Tamamen on-chain bir dünyada, yalnızca ticaret platformunun gerekliliklerine uygun olduğunuza dair bir lisans sağlayarak düzenlenmiş varlıkları satın alabilirsiniz.”

Dusk Network’ün bu haftaki fiyat artışı, kripto dünyası düzenleyici baskıların tam ortasında gelmesi dikkat çekti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Pazartesi günü New York merkezli kripto şirketi Paxos, 3 Şubat’ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) bir “Wells Bildirimi” aldığını duyurdu.

Düzenleyiciler, Paxos’un stabilcoin’i Binance USD’nin (BUSD) bir menkul kıymet olduğunu ve federal menkul kıymetler yasaları kapsamında tescil edilmesi gerektiğini iddia eden bir eylem önermeyi düşündüğünü belirttiği bildirildi.

Geçen hafta SEC, kripto borsası Kraken’i stake programını ortadan kaldırmaya ve 30 milyon dolar para cezası ödemeye zorladı.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?